• Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu
     • Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu

     • Již potřetí jsme se vydali prodávat výrobky našich žáků na školní vánoční jarmark, který se konal ve waldsassenské partnerské škole Realischule im Stiftland. Prodávali jsme balíčky s cukrovím, vánoční placky (odznaky), keramické ozdůbky, přáníčka a krabičky s překvapením. Utržili jsme 43 euro, které jsme předali partnerské škole na charitativní účely. Moc děkujeme dívkám, které se akce zúčastnily ve svém volném čase.

    • Velký vlaštovkový den ve školní družině
     • Velký vlaštovkový den ve školní družině

     • Koncem listopadu se ve školní družině konal velký vlaštovkový den. Děti si doma nebo ve skolní družině vyrobily svoji originální vlaštovku, kterou pak předvedly svým kamarádům. Pak probíhala ukázka letu vlaštovek. Každé oddělení si vyhodnotilo nejoriginálnjěší vlaštovky. Vlaštovky byly velmi pěkné a kreativně pojaté. Chválíme všechny děti, které se na tuto akci zodpovědně připravily.

    • Úspěchy našich žáků v soutěžích
     • Úspěchy našich žáků v soutěžích

     • V pátek 23. 11. 2018 se na 1. českém gymnáziu v Karlových Varech konala matematicko – fyzikální soutěž „Náboj junior“. V konkurenci dalších sedmi týmů (z nichž pět tvořily týmy z gymnázií) skončilo naše družstvo ve složení Nela Bischof, Adéla Záhejská, Mariam Al-Tashi a Jan Holubovský na krásném 2. místě.

      V pondělí 26. 11. 2018 se v Míčovně Pražského hradu uskutečnilo celostátní finále Logické olympiády, kterého se v kategorii 3. – 5. třída zúčastnilo 65 soutěžících z celé republiky. Naše škola tu měla hned dvojnásobné zastoupení. Daniel Skoupý (5.A) skončil v této ohromné konkurenci na krásném 8. místě a Natálie Anna Hrbatá (5.B) na 53. místě.

      Všem gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů

    • Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz
     • Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz

     • Páťáčci se vydali 20.11. do Chemnitz, kde navštívili archeologické muzeum SMAC, aby se seznámili se životem v pravěku. 5.A měla možnost se seznámit s židovskými tradicemi v místní synagoze a 5.B navštívila přírodovědné muzeum, kde si děti mohly prohlédnout hmyzí expozici a vyrobit si drobnost.

      Prezentace: chemnitz_20.11..pdf​​​​​​​

     • Úspěch našich žáků v Logické olympiádě

     • Také v letošním roce se řada žáků od 3. do 9. třídy zúčastnila základního kola Logické olympiády. Do krajského kola, které se konalo 2. listopadu,  postoupili celkem čtyři žáci z prvního a dva žáci z druhého stupně. V kategorii 6. – 9. ročník naši zástupci obsadili krásné 10. a 12. místo. V kategorii 3. – 5. ročník žáci naší školy obsadili 1. a 2. místo a následně postupují do finále, které se uskuteční 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu. Blahopřejeme a držíme palce

    • Odemykání slabikářů
     • Odemykání slabikářů

     • Pátek 2.11.2018 se pro naše prvňáčky stal významným dnem, obdrželi totiž od starších spolužáků symbolický klíč k moudrosti, kterou čerpáme z učebnic a knih. A domů si dnes také odnesli tu nejdůležitější a nejzákladnější knihu ze všech - svůj vlastní slabikář. Před slavnostním ceremoniálem předávání slabikářů jim žáci třídy 6.B formou krátkého divadelního vystoupení vtipně vysvětlili důležitost znalosti písma a přednesli hezkou básničku o abecedě. Pak už každému na krk zavěsili pozlacený klíč, pak všem novopečeným čtenářům předali slabikář a pogratulovali k zahájení samostatného čtení.

    • Návštěva dětského filmového festivalu v Chemnitz
     • Návštěva dětského filmového festivalu v Chemnitz

     • Žáci 6.A a 7.B navštívili s partnerskou školou Chemnitz, kde se konal dětský filmový festival. Na tomto festivalu se promítaly také české pohádky. Jednu z nich (Nejlepší přítel) mohly naše děti shlédnout v kině CineStar. 

     • Konference Internetem bezpečně

     • Dovolte nám pozvat Vás na konferenci, která se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové. 

      Pro zájemce o téma bezpečného užívání internetu se nabízí možnost registrace na konferenci Internetem bezpečně, která se dne 25.10.2018 bude konat v  Malém sálu LS Thermál. Účast je bezplatná. Cyklus přednášek je určen zejména rodičům dětí staršího školního věku. Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., dále jak tomuto vážnému problému předcházet, jak jej poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking. Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy vás obeznámí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další. 

      Zájemci o účast na této akci musí vyplnit přihlašovací formulář zde:  Internetem bezpečně 2018 - rodiče

    • Čtyřdenní setkání našich žáků se žáky z Jenaplanschule v Karlových Varech
     • Čtyřdenní setkání našich žáků se žáky z Jenaplanschule v Karlových Varech

     • V rámci projektu "Dialogy - společně se učíme pro Evropu" proběhlo již třetí čtyřdenní setkání v Karlových Varech, jehož se zúčastnili naši "deváťáci". První den byl vyhrazen seznamování a zahájení práce na výstupech projektu (videa a učebnici českého jazyk pro partnerskou školu). Po vyučování mohli zájemci z řad našich žáků se zúčastnit lezení v lanovém centru na Linhartu. Druhý den byl vyhrazen celodennímu výletu, který začal na statku Bernard. Zde byly pro účastníky připraveny dílny, ve kterých si mohli vyrobit svíčku, mýdlo a dřevěnou dekoraci nebo si vyzdobit tašku. Kdo měl čas, mohl si prohlédnout výstavu věnovanou Poohří nebo malou domácí farmu. V Lokti byla možnost v době osobního volna si koupit něco k obědu, Němci toto volno využili k návštěvě hradu. Pak se šlo pěšky z Lokte na Svatošské skály a odtud do Doubí. Třetí den se pokračovalo v práci na výstupech, především se natáčely rozhovory, které si Češi a Němci připravili již v pondělí v obou jazycích. Nakonec se natáčelo v rodném jazyce, aby tak vznikly materiály pro výuku českého a německého jazyka pro obě školy. Čtvrtý den se Němci zúčastnili vyučování německého jazyka a českého jazyka pro cizince na naší škole.

      Odkaz na fotogalerii: zde

      Prezentace: Sprachkurs_zari_2018.pdf​​​​​​​

    • Druháčci v Markersbachu
     • Druháčci v Markersbachu

     • Žáci druhých ročníků se vydali 26.9.2018 do Markersbachu, aby navštívili naši partnerskou školu a s jejími žáky se zúčastnili projektového dnu zaměřeného na význam brambor. Společně ve smíšených skupinách pekli bramborovou pizzu, koláč a chleba, dále mohli ochutnat německou variantu bramborového salátu či guláše. Jedna skupina ochutnala vařené brambory s tvarohem a někteří si vyrobili z brambor dekoraci. Po obědě jsme se všichni vydali na prohlídku Tierparku ve Waschleithe.

      Odkaz na fotogalerii: zde

      Prezentace: Markersbach_26.9._pdf.pdf

     • Školní knihovna

     • Žáci naší školy jsou zváni do školní knihovny, která je otevřena každé pondělí, středu a pátek o velké přestávce, po domluvě se správkyní - paní učitelkou Táborkovou také mimo uvedenou výpůjční dobu. Novinkou je možnost sledovat stav výpůjčky, popř. vyhledávat v nabídce titulů v pohodlí domova, a to díky online databázi, kterou najdete zde: https://1drv.ms/x/s!AtLVQCj4FtL_cIHTHXD6EwlGgzo