• Florbalové týmy naší školy přepisovaly školní historii

     • Za 120 let existence naší školy ještě nebyl úspěšnější florbalový školní rok než ten letošní. O velké úspěchy se postarali žáci a žačky 1. stupně. Ti se letos zúčastnili celkem deseti turnajů na okresní a krajské úrovni. Na každé (!!!) z těchto akcí se umístili v obou kategoriích do třetího místa, k čemuž se žádná jiná škola v kraji ani nepřiblížila. Celková bilance čítá čtyři první místa, dvě druhá a čtyři třetí umístění. Škole tím přibyl zásadní problém – kam dávat všechny ty poháry?! Za vzornou reprezentaci školy žákům děkujeme a gratulujeme!

      Na snímku jsou v horní řadě: Tomáš Kneifl, Toník Poler, Fíla Fišer, Ondra Poler (A), Tomáš Jetleb, Peťa Dankanič, Matěj Mikeš (C), Matěj „Mahony“ Mňahončák (A), Natálka Hrbatá (A).

      V dolní řadě: Filip Bernat, Verunka Pokorná, Kája Havlíková, Terka Truhlářová (A), Terezka Chromcová (C), Vanesska Havlíková. Před nimi leží Ellinka Nádeníčková a Andrejka Götzová.

      pozn. na fotografii chybí Matěj Kyncl

     • Angličtina nás baví

     • Také letos se můžeme pochlubit krásným úspěchem našeho žáka, a to v soutěži nazvané Angličtina nás baví. Dan Skoupý ze 4.A v kategorii 4. tříd nad svými soupeři  zvítězil s velkým náskokem a my mu tímto moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

    • Přehled přijatých žáků do 1. třídy
     • Přehled přijatých žáků do 1. třídy

     • Registrační čísla přijatých žáků:ve školním roce 2018/19:

      1    2    4    5    6    7    8    9    10    11    12    14    15    17    18    20    21    22    23    24    25    26    27    28    30    31    32    34    35    36    37    38    39    40    41    42    43    45    46    48    49    50    52    53    55    56    57    58    60    61    62    63    66    67    68    69    70    71

       

      Písemné potvrzení o přijetí si můžete vyzvednout v sekretariátu školy (tel.: 725 043 842)

       

       

       

    • Noc s Andersenem 2018
     • Noc s Andersenem 2018

     • Také letos jsme se přidali k 619 knihovnám a 651 školám v ČR k nocování s Adersenem. Tato akce na podporu čtenářství se letos nesla v duchu Rychlých šípů, Čapkova pejska a kočičky i Andersenovy pohádky o cínovém vojáčkovi, která slaví 120. výročí od svého vzniku. Pro děti bylo připraveno soutěžení v tematických disciplínách, loutkové divadlo, spousta různých aktivit ve kmenových třídách a nechyběla ani stezka odvahy. Nocování se účastnili malí dobrodruzi z 3.B, 4.A, 4.B a 5.B, ale také mnoho pomocníků z řad učitelů a žáků 2. stupně. Z nocování ve škole si většina účastníků odnesla samé hezké zážitky, o čemž se můžete přesvědčit v přiložené prezentaci.

      NOC_S_ANDERSENEM_NA_ZS_JAZYK___KV.pdf

    • Páťáčci na návštěvě v partnerské škole v saském Plavně
     • Páťáčci na návštěvě v partnerské škole v saském Plavně

     • Dne 16.3. se vydali žáci pátého ročníku na svoji první návštěvu partnerské školy v saském Plavně, kde byl pro ně připravený zajímavý program. Po seznamovacích hrách byly české a německé děti rozděleny do skupin, ve kterých se učily vyrábět náramky a přívěsky. Další část programu se odehrávala v tělecvičně, kde se hrály míčové hry a florbal ve smíšených týmech. Tradičně se obědvalo v bývalé požární stanici. Po obědě následovala procházka po městě, během které museli účastníci setkání plnit úkoly. Návštěva se vydařila a těšíme se na další setkání, které proběhne na podzim v Karlových Varech.

      Do galerie Páťáčci na návštěvě v partnerské škole v saském Plavně byly přidány fotografie.

    • "Libušina tým" přivezl zvláštní cenu poroty ze soutěže FIRST LEGO League v Německu
     • "Libušina tým" přivezl zvláštní cenu poroty ze soutěže FIRST LEGO League v Německu

     • Začátkem února se tým žáků ze Základní školy jazyků Karlovy Vary zúčastnil semifinále FIRST LEGO League v Drážďanech. Do tohoto kola postoupilo 20 nejlepších týmů ze severního a východní Německa. Protože karlovarský tým vyhrál regionální kolo ve Zwickau, postoupil také - jako jediný "zahraniční" zástupce. Opět se soutěžilo v několika disciplínách - v prezentaci výzkumného úkolu zaměřeného na ekologii, týmové spolupráci, designu robota a robotgame. Aby tým mohl čelit silné německé konkurenci, musel vylepšit svoji prezentaci a naprogramovat robota pro získání více bodů během robotgame. Což se podařilo, protože celkově skončil při své premiérové účasti v semifinále na osmém místě (v robotgame dokonce na skvělém šestém) a navíc obdržel zvláštní cenu poroty za to, že se členové týmu nebáli jako cizinci zúčastnit se soutěže v Německu, kde museli komunikovat s porotou v anglickém jazyce. Zaujali také tím, že byli důkazem mezinárodní spolupráce příhraničních škol, protože impuls účastnit se regionálního kola ve Zwickau vzešel od partnerské školy Jenaplanschule z Markersbachu v rámci projektu Dialogy - společně se učíme pro Evropu. 

      Odkaz na fotogalerii: zde

      Video - nejlepší jízda za 295 bodů

     • Soutěž o nejlepší mluvní cvičení

     • Albínka Bocharová z 8.A, Lenka Tran z 6.A i Jasmin Khaled z 6.B v prvním pololetí udělaly skvělou reklamu přečtené knize v rámci soutěže o nejlepší mluvní cvičení. Spolužáci hodnotili jejich přednes i zajímavost představené knihy. Dívky za svá vystoupení získaly dárek v podobě knihy. Tabulku nejlépe hodnocených knih i řečníků z 6.A, 6.B i 8.A si můžete prohlédnout v příloze.

    • Pasování malých čtenářů
     • Pasování malých čtenářů

     • Dnešek do života našich nejmenších žáčků přinesl důležitý zlom, naši prvňáčci totiž od starších spolužáků obdrželi symbolický klíč k moudrosti, kterou čerpáme z učebnic a knih. A domů si dnes také odnesli tu nejdůležitější a nejzákladnější knihu ze všech - svůj vlastní slabikář. Před slavnostním ceremoniálem předávání slabikářů jim žáci třídy 8.A formou krátkého divadelního vystoupení vtipně vysvětlili důležitost znalosti písma a přednesli hezkou básničku o abecedě. Pak už každému na krk zavěsili pozlacený klíč, zatímco třídní učitelky 1.A i 1.B všem novopečeným čtenářům předaly slabikář a pogratulovaly k zahájení samostatného čtení.

    • Úspěch kroužku robotiky ve FIRST LEGO League ve Zwickau
     • Úspěch kroužku robotiky ve FIRST LEGO League ve Zwickau

     • Dne 13.1.2016 se šest statečných členů kroužku Robotika - Lego Mindstorms, který je realizován v rámci projektu Dialogy - společně se učíme pro Evropu, zúčastnilo regionálního kola soutěže FIRST LEGO League v německém Zwickau po boku týmů z naší partnerské školy Jenaplanschule a dalších německých škol, především gymnázií. Náš "Libušina team" se účastnil této soutěže již podruhé a opět jako jediný zástupce z České republiky. Soutěžilo se v několika disciplínách - v týmové spolupráci, designu robota, prezentaci výzkumného úkolu zaměřeného na ekologii a robotgame. Poslední disciplína je nejnapínavější, protože za 150 minut musí naprogramovaný robot splnit co nejvíce úkolů. Náš tým se umístil na druhém místě v týmové spolupráci a v designu robota a zvítězil (již po druhé) v robotgame. Po sečtení bodů ze všech disciplín se umístil „Libušina team“ na prvním místě a postoupil do semifinále, které se koná začátkem února v Drážďanech. Konkurence bude veliká, protože se zde utká kromě našeho týmu19 týmů z Německa. Skvěle fandil zbytek týmu při robotgame spolu se "soupeři" z partnerské školy Jenaplanschule.Chceme poděkovat firmě Watersavers za to, že nám poskytla slevu na nákup perlátorů pro výzkum.

      Odkaz na fotogalerii: zde

      Prezentace: Zwickau_2018.pdf​​​​​​​

    • Návštěva vánočních Drážďan a Muzea hygieny
     • Návštěva vánočních Drážďan a Muzea hygieny

     • Žáci osmých ročníků a někteří žáci 7. a 9. ročníku, kteří vystupovali na listopadové konferenci v Markersbachu, se vydali do Drážďan, aby tam v rámci projektu "Dialogy - společně se učíme pro Evropu" navštívili vánoční trhy a Muzeum hygieny. V areálu Zwinger se hrály animační hry s německými dětmi a procházku městem zpříjemnilo sluníčko.

      Odkaz na prezentaci: 7.12._Dresden.pdf

      Do galerie Návštěva vánočních Drážďan byly přidány fotografie.

    • Úspěch našeho česko-německého krátkého filmu na Jufinale v Marktredwitz
     • Úspěch našeho česko-německého krátkého filmu na Jufinale v Marktredwitz

     • Dne 25.11.2017 se konala v bavorském Marktredwitzu přehlídka mládežnických filmů Jufinale. Mezi soutěžními filmy, kterých bylo více než sto, byly také dokumenty, hudební klipy i trikové filmy. Hlavní cenu získal česko-německý krátký film „velikOstern“, který natočila skupina našich žáků s partnerskou školou Realschule Stiftland z Wadlsassenu během svého pobytu v bavorském mediálním centru Tannenlohe v dubnu 2017. Tento pobyt zakončil půlroční projekt zaměřený na výměnné pobyty žáků mezi oběma partnerskými školami.

    • Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu
     • Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu

     • Již několik let spolupracuje Základní škola jazyků Karlovy Vary s Realschule im Stifland z Waldsassenu. Tradiční akcí se stala návštěva školního vánočního jarmarku v německé škole, na kterém má každá třída svůj stánek - prodávají výrobky, pečené klobásy či něco sladkého. Karlovarská škola se této akce účastnila po třetí a po druhé měla svůj vlastní stánek, na kterém prodávala výrobky žáků naší školy. Utržené peníze byly opět předány partnerské škole, aby je věnovala na charitativní účely. Hezké bylo, že se akce zúčastnily také tři naše bývalé žákyně.

      Odkaz na fotoalbum: zde