• Úspěch naší žákyně v krajském kole soutěže Angličtina nás baví

• Dne 25. dubna 5. ZŠ v Chebu ve spolupráci s Karlovarským krajem pořádala soutěž v anglickém jazyce pro 4. a 5. ročník - Angličtina nás baví. Naše žákyně Adele Mada z 5.B, ve velké konkurenci nejlepších žáků z celého kraje, získala úžasné 3. místo. Blahopřejeme!

• Zájezd do Vídně

• Ve dnech 26. a 27.3., v době před velikonočními prázdninami, jsme podnikli s žáky 2. stupně poznávací zájezd do Vídně. Navštívili jsme letní sídlo Habsburků Schönbrunn, kde jsme měli příležitost vidět, v jakých komnatách naši tehdejší císaři se svými rodinami žili. Prošli jsme rozlehlou zahradu zámku. Kdo vytrval a v prudkém větru vystoupal až na nejvyšší bod zahrad, mohl si vychutnat podmanivý výhled na Vídeň.

Po kulturním zážitku následoval přejezd autobusem do ubytování v hotelu Ibis. Odtud jsme pěšky vyrazili do zábavního centra Prater. A skutečně jsme se bavili… lítali jsme vzduchem, točili se všemi směry, ječeli a sotva jsme stanuli na zemi, už jsme prahnuli po dalších výzvách. Postel v hotelu pak byla jistotou. Netočí se, nenaklápí se…

U bohaté snídaně, která nám byla v hotelu nabídnuta, leckdo ochraptěle sotva pozdravil… hlasivky byly po večeru v Prateru skutečně namožené. Dopoledne jsme měli možnost žasnout ve čtvrti Hundertwasser nad kreativitou lidského ducha, který tvořil tuto barevnou čtvrť.

Symbol města, Stephansdom, nás uchvátil dokonalostí gotiky. Při prohlídce centra města jsme minuli hrobky Habsburků, milovníci koní obdivovali rakouské lipicány, milovníci sladkého zavítali spolu s učiteli do vyhlášeného hotelu Sacher, aby vyzkoušeli ten jedinečný originál místního dortu.

Unavení a plni zážitků jsme usedli do našeho autobusu a mířili domů. A kam pojedeme příští rok, paní učitelko?

Do fotoalba byla přidána nová galerie Zájezd do Vídně.

• Hodina moderní chemie

• Ve středu 4. 4. 2024 navštívili naši školu lektoři z Vysoké školy chemicko – technologické v Praze s projektem „Hodina moderní chemie“. Program byl určen pro žáky 8. a 9. ročníků. Poutavou formou za doprovodu řady pokusů seznámili žáky s novými trendy v chemii a s jejich aplikací v praxi.