Navigace

 • Naše škola pořádala soutěž First Lego League

  Naše škola pořádala soutěž First Lego League

  15. prosince 2018 se uskutečnilo poprvé na Základní škole jazyků Karlovy Vary jedno ze tří základních kol soutěže First Lego League v rámci ČR. Tohoto kola se zúčastnilo nakonec 6 týmů z Karlovarského kraje ve čtyřech disciplínách – v týmové spolupráci, prezentaci výzkumného úkolu zaměřeného na vesmír, designu postaveného robota a robotgame. Poslední disciplína byla nejnapínavější, protože za 2:30 minut musel naprogramovaný robot splnit co nejvíce úkolů a nasbírat tak nejvíce bodů. Celkovým vítězem základního kola se stal tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia Karlovy Vary a postupuje do semifinále, které se bude konat 7. února 2019 v Bratislavě. Náš tým „Libušinka“ pod vedením pana učitele Šebka skončil těsně na druhém místě, v dílčích soutěžích obsadil první místo v prezentaci výzkumu, třetí místo v designu robota a robotgame. Gratulujeme

  Poděkování patří hlavnímu organizátorovi soutěže P. Brhelovi a sponzorům: MŠMT, ept connector s.r.o., SKF, Karlovarský kraj, Živý kraj, hlavnímu sponzorovi - Witte.

 • Vánoční dílny 2018

  Vánoční dílny 2018

  Dne 29.11.2018, těsně před první adventní nedělí, jsme opět zorganizovali vánoční dílny – akci pro naše žáky a jejich rodiče. Všichni pedagogové přiložili ruce k dílu. Zručné paní učitelky připravily workshopy, ve kterých si děti a jejich rodiče mohli vyrobit jednoduchou, ale i náročnější vánoční dekoraci. V sále bylo ke zhlédnutí kulturní vystoupení, v rámci kterého žáci s pomocí svých pedagogů multikulturně pojali a trošku jinak zpracovali téma biblického příběhu o narození Ježíška. Nejen paní kuchařky, ale i některé kolegyně napekly moučníky, které společně s kávou nebo čajem byly k dispozici k zakousnutí v naší adventní kavárně zřízené v prostorách školní jídelny.

  V letošním roce jsme se rozhodli vybírat drobné finanční příspěvky za připravené aktivity. Jednak aby se z části pokryly náklady, jednak jsme se rozhodli věnovat většinu výtěžku na dobrou věc.

  Z celé akce jsme získali přes 26 tisíc korun, 20 tisíc Kč bylo věnováno rodině chlapce upoutaného od narození na invalidní vozík. Velký dík patří všem kolegům, kteří se rozhodli též přispět podle svých možností na tuto charitu. Na dobrou věc věnovali 7 000,- Kč.

 • Návštěva Freibergu

  Návštěva Freibergu

  Dne 6.12.2018 se vydali žáci tříd 6.B a 7.A do německého Freibergu, který je vzdálen necelé dvě hodiny od Karlových Varů. Během střetnutí s partnerskou školou si děti prohlédly expozici "Terra mineralis" v místním zámku, navštívili vánoční trhy a kostel, kde měli možnost si poslechnout varhanní hudbu naživo. 

  Prezentace: freiberg6.12..pdf

  Fotogalerie: zde

 • Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu

  Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu

  Již potřetí jsme se vydali prodávat výrobky našich žáků na školní vánoční jarmark, který se konal ve waldsassenské partnerské škole Realischule im Stiftland. Prodávali jsme balíčky s cukrovím, vánoční placky (odznaky), keramické ozdůbky, přáníčka a krabičky s překvapením. Utržili jsme 43 euro, které jsme předali partnerské škole na charitativní účely. Moc děkujeme dívkám, které se akce zúčastnily ve svém volném čase.

 • Velký vlaštovkový den ve školní družině

  Velký vlaštovkový den ve školní družině

  Koncem listopadu se ve školní družině konal velký vlaštovkový den. Děti si doma nebo ve skolní družině vyrobily svoji originální vlaštovku, kterou pak předvedly svým kamarádům. Pak probíhala ukázka letu vlaštovek. Každé oddělení si vyhodnotilo nejoriginálnjěší vlaštovky. Vlaštovky byly velmi pěkné a kreativně pojaté. Chválíme všechny děti, které se na tuto akci zodpovědně připravily.

 • Úspěchy našich žáků v soutěžích

  Úspěchy našich žáků v soutěžích

  V pátek 23. 11. 2018 se na 1. českém gymnáziu v Karlových Varech konala matematicko – fyzikální soutěž „Náboj junior“. V konkurenci dalších sedmi týmů (z nichž pět tvořily týmy z gymnázií) skončilo naše družstvo ve složení Nela Bischof, Adéla Záhejská, Mariam Al-Tashi a Jan Holubovský na krásném 2. místě.

  V pondělí 26. 11. 2018 se v Míčovně Pražského hradu uskutečnilo celostátní finále Logické olympiády, kterého se v kategorii 3. – 5. třída zúčastnilo 65 soutěžících z celé republiky. Naše škola tu měla hned dvojnásobné zastoupení. Daniel Skoupý (5.A) skončil v této ohromné konkurenci na krásném 8. místě a Natálie Anna Hrbatá (5.B) na 53. místě.

  Všem gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů

 • Mikulášská nadílka ve školní družině, 4. 12. 2018

  Mikulášská nadílka ve školní družině, 4. 12. 2018

  Do galerie Mikulášská nadílka ve školní družině, 4. 12. 2018 byly přidány fotografie.

 • Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz

  Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz

  Páťáčci se vydali 20.11. do Chemnitz, kde navštívili archeologické muzeum SMAC, aby se seznámili se životem v pravěku. 5.A měla možnost se seznámit s židovskými tradicemi v místní synagoze a 5.B navštívila přírodovědné muzeum, kde si děti mohly prohlédnout hmyzí expozici a vyrobit si drobnost.

  Prezentace: chemnitz_20.11..pdf​​​​​​​

 • Vánoční dílny

  Vánoční dílny

  pozvánka pro děti, rodiče a přátele školy

 • Úspěch našich žáků v Logické olympiádě

  Také v letošním roce se řada žáků od 3. do 9. třídy zúčastnila základního kola Logické olympiády. Do krajského kola, které se konalo 2. listopadu,  postoupili celkem čtyři žáci z prvního a dva žáci z druhého stupně. V kategorii 6. – 9. ročník naši zástupci obsadili krásné 10. a 12. místo. V kategorii 3. – 5. ročník žáci naší školy obsadili 1. a 2. místo a následně postupují do finále, které se uskuteční 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu. Blahopřejeme a držíme palce

 • Preventivní aktivity v 1. čtvrtletí

  Preventivní aktivity v 1. čtvrtletí

  V příloze je k náhledu zpráva o proběhlých preventivních aktivitách za 1. čtvrtletí tohoto školního roku. Naleznete také několik užitečných tipů na poradenská centra, portály a linky, kterých lze využít v případě zájmu o problematiku bezpečí v prostředí internetu.

  Preventivni_aktivity_9-11_2018.docx

 • Odemykání slabikářů

  Odemykání slabikářů

  Pátek 2.11.2018 se pro naše prvňáčky stal významným dnem, obdrželi totiž od starších spolužáků symbolický klíč k moudrosti, kterou čerpáme z učebnic a knih. A domů si dnes také odnesli tu nejdůležitější a nejzákladnější knihu ze všech - svůj vlastní slabikář. Před slavnostním ceremoniálem předávání slabikářů jim žáci třídy 6.B formou krátkého divadelního vystoupení vtipně vysvětlili důležitost znalosti písma a přednesli hezkou básničku o abecedě. Pak už každému na krk zavěsili pozlacený klíč, pak všem novopečeným čtenářům předali slabikář a pogratulovali k zahájení samostatného čtení.

 • Školní družina - Oranžový den

  Školní družina - Oranžový den

  Do galerie Školní družina - Oranžový den byly přidány fotografie.

 • Školní družina - Kouzelnického představení se psem (11.10.)

  Školní družina - Kouzelnického představení se psem (11.10.)
 • Školní družina - představení Divadla z bedny (září 2018)

 • Návštěva dětského filmového festivalu v Chemnitz

  Návštěva dětského filmového festivalu v Chemnitz

  Žáci 6.A a 7.B navštívili s partnerskou školou Chemnitz, kde se konal dětský filmový festival. Na tomto festivalu se promítaly také české pohádky. Jednu z nich (Nejlepší přítel) mohly naše děti shlédnout v kině CineStar. 

 • Článek z Karlovarských radničních listů

 • Konference Internetem bezpečně

  Dovolte nám pozvat Vás na konferenci, která se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové. 

  Pro zájemce o téma bezpečného užívání internetu se nabízí možnost registrace na konferenci Internetem bezpečně, která se dne 25.10.2018 bude konat v  Malém sálu LS Thermál. Účast je bezplatná. Cyklus přednášek je určen zejména rodičům dětí staršího školního věku. Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., dále jak tomuto vážnému problému předcházet, jak jej poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking. Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy vás obeznámí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další. 

  Zájemci o účast na této akci musí vyplnit přihlašovací formulář zde:  Internetem bezpečně 2018 - rodiče

 • Čtyřdenní setkání našich žáků se žáky z Jenaplanschule v Karlových Varech

  Čtyřdenní setkání našich žáků se žáky z Jenaplanschule v Karlových Varech

  V rámci projektu "Dialogy - společně se učíme pro Evropu" proběhlo již třetí čtyřdenní setkání v Karlových Varech, jehož se zúčastnili naši "deváťáci". První den byl vyhrazen seznamování a zahájení práce na výstupech projektu (videa a učebnici českého jazyk pro partnerskou školu). Po vyučování mohli zájemci z řad našich žáků se zúčastnit lezení v lanovém centru na Linhartu. Druhý den byl vyhrazen celodennímu výletu, který začal na statku Bernard. Zde byly pro účastníky připraveny dílny, ve kterých si mohli vyrobit svíčku, mýdlo a dřevěnou dekoraci nebo si vyzdobit tašku. Kdo měl čas, mohl si prohlédnout výstavu věnovanou Poohří nebo malou domácí farmu. V Lokti byla možnost v době osobního volna si koupit něco k obědu, Němci toto volno využili k návštěvě hradu. Pak se šlo pěšky z Lokte na Svatošské skály a odtud do Doubí. Třetí den se pokračovalo v práci na výstupech, především se natáčely rozhovory, které si Češi a Němci připravili již v pondělí v obou jazycích. Nakonec se natáčelo v rodném jazyce, aby tak vznikly materiály pro výuku českého a německého jazyka pro obě školy. Čtvrtý den se Němci zúčastnili vyučování německého jazyka a českého jazyka pro cizince na naší škole.

  Odkaz na fotogalerii: zde

  Prezentace: Sprachkurs_zari_2018.pdf​​​​​​​

 • Druháčci v Markersbachu

  Druháčci v Markersbachu

  Žáci druhých ročníků se vydali 26.9.2018 do Markersbachu, aby navštívili naši partnerskou školu a s jejími žáky se zúčastnili projektového dnu zaměřeného na význam brambor. Společně ve smíšených skupinách pekli bramborovou pizzu, koláč a chleba, dále mohli ochutnat německou variantu bramborového salátu či guláše. Jedna skupina ochutnala vařené brambory s tvarohem a někteří si vyrobili z brambor dekoraci. Po obědě jsme se všichni vydali na prohlídku Tierparku ve Waschleithe.

  Odkaz na fotogalerii: zde

  Prezentace: Markersbach_26.9._pdf.pdf

stránka:

Novinky

Kontakt

 • Základní škola jazyků Karlovy Vary, příspěvková organizace
  Libušina 1032/31, 360 01 Karlovy Vary
 • (+420) 725 043 842 ... sekretariát

  e-mail: info@jazkvary.cz

Fotogalerie