• Výroba vánoční ozdoby v Muzeu K. Vary

• Vlastní skleněnou vánoční ozdobou, kterou si sami nazdobili, se mohou pochlubit žáci 7.A. Ti ve středu zavítali do Muzea Karlovy Vary, kde pro ně byla připravena vánoční dílna. Skleněnou ozdobu si každý odekoroval podle své fantazie a nápadů. Leckomu pomohla inspirace v mobilním telefonu nebo připravené obrázky lidových vánočních ozdob. Návštěvu muzea si všichni velmi užili a připomínkou jim bude ozdoba, kterou potěší třeba své rodiče, příbuzné, či kamarády.

Dagmar Svobodová

• Možnost zapůjčení přenosného zařízení

• V rámci projektu Národní plán obnovy (oblast digitální propasti) je možné si ve škole zapůjčit notebook či chromebook pro domácí přípravu na vyučování. Zájemci můžou požádat o zapůjčení na mail kubova@jazkvary.cz.

• Andělský vánoční jarmark 2023 opět pro dobrou věc

• Koledy, svíčky, ozdoby, přáníčka, adventní věnce, setkání a dobré skutky, tak tohle všechno patří neodmyslitelně k předvánočnímu času. Je to skvělý a jedinečně namíchaný koktejl, kterého prostě není nikdy dost.

A všechny tyto nezbytné ingredience měl i Andělský vánoční jarmark, který se uskutečnil v předvánočním čase na Základní škole jazyků, Karlovy Vary. Podíleli se na něm zaměstnanci školy, žáci, a také řada rodičů a přátel školy, přiložila „ruku k dílu“.

Třídy se proměnily v andělské dílny, kde jste si mohli vyrobit pěkný vánoční dárek. Ze školní jídelny se stala vánoční kavárna, místo setkání nad šálkem čaje a sladkých dobrot. Celou atmosféru dotvářel žákovský sbor, který si pro posluchače připravil řadu vánočních písní. Návštěvnost letos opět předčila očekávání a řada návštěvníků vydržela až do samotného závěru jarmarku.

A protože předvánoční čas je ta správná doba na konání dobrých skutků, výtěžek z celé akce poputuje do kojeneckého ústavu v Karlových Varech a část z něj bude také věnována třem tělesně znevýhodněným žákům ze ZŠ jazyků.

Dagmar Svobodová

Odkaz na video: zde