• Adaptační kurz 2019
     • Adaptační kurz 2019

     • Adaptační kurz pro 6. ročník

      Přechod žáků z prvního stupně na druhý leckdy představuje pro žáky různé obtíže, spojené s neznalostí nového prostředí, nových spolužáků, třídních učitelů, nároků různých učitelů a podobně. Aby pro ně tato změna nebyla tolik výrazná, pořádáme pro šestý ročník vždy na začátku školního roku třídenní adaptační kurz, jehož cílem je zejména podpořit kolektivního ducha nových tříd, seznámit žáky s jejich novými spolužáky, třídními učiteli, ale také nechat je prožít něco zajímavého a zábavného, nežli se budou muset pustit do celoroční dřiny nad sešity a učebnicemi. Vždyť s úsměvem jde všechno líp…

      Také letos jsme se tedy vypravili do Perninku, kde se od pondělí 9.9. do středy 11.9. naši žáci obou šestých tříd v mnoha připravených aktivitách zamýšleli nad sebou samými i nad společným soužitím ve třídě, ale hlavně si při týmových hrách i venkovních aktivitách přirozenou a atraktivní cestou uvědomili, jak důležité pro dosažení výsledku je „táhnout za jeden provaz“. A to občas i doslovně – v úterý byl pro děti připraven sportovně laděný program v blízkém lesoparku, při kterém si smíšené skupiny žáků 6.A i 6.B zkusily například bungeerunning, lezení po lanovém žebříku, dále pak střílení na cíl, různé strategické a teambuildingové hry, při kterých je důležité pomáhat si a podporovat se. A skutečně bylo velmi příjemné slyšet děti, které se do té doby příliš neznaly, jak si dodávají navzájem odvahu, které bylo zapotřebí například právě při překonávání strachu z výšky během lezení po lanovém žebříku. Vše přitom bylo bezpečné a dobře jištěné – venkovní program byl objednán od agentury Zažij léto, zažij zimu, které tímto velmi děkujeme za krásně strávený den. Poděkovat je třeba ale také vedení Karlovarského kraje, který na náš výjezd letos vyhradil dotaci, která cenu pobytu snížila. Na výjezd tak budou v dobrém vzpomínat nejenom žáci, ale také třídní učitelé (paní učitelka Hrubá a pan učitel Šebek) i vedoucí kurzu, které sestavily a vedly další program (paní učitelky Táborková a Teušlová). Náš adaptační kurz tak spadá mezi školní aktivity primární prevence, které mají smysl a které jistě zopakujeme zase za rok.

    • Příměstský letní tábor při ZŠ jazyků K. Vary
     • Příměstský letní tábor při ZŠ jazyků K. Vary

     • Ve druhém červencovém týdnu se na naší škole konal historicky první příměstský tábor se zaměřením na sport a výtvarnou výchovu. Jak se můžete přesvědčit v přiložených prezentacích, akce se opravdu vyvedla a věříme, že v příštích letech se stane vyhledávanou prázdninovou tradicí.

      Odkaz na prezentaci ke stažení: Sportovní tábor

                                                           Výtvarný tábor

    • Naše přijímací zkoušky v deníkových zápiscích
     • Naše přijímací zkoušky v deníkových zápiscích

     • Třída 9. B vytvořila „časopis“, ve kterém najdete deníkové zápisky, které se týkají doby, kdy většina z nich skládala přijímací zkoušky. Jak se „poprali“ s tímto, pro mnohé z nich, nelehkým obdobím, které bylo plné radosti, smutku, slz, stresu…, si můžete exkluzivně přečíst v jejich zápiscích. Ve kterých vás řada z nich nechá nahlédnout do svých pocitů a nálad, které v té době prožívali. Věříme, že právě tyto řádky mohou být pro některé z vás inspirací, radou, jak se s tímto obdobím vyrovnat, protože si jím projde, dřív či později, každý z vás.

      Milí budoucí deváťáci, a nejenom vy, právě držíte v ruce naše „Deníkové zápisky“, které vznikly na hodině českého jazyka. Možná, by některé z vás zajímalo, jak jsme se cítili před přijímacími zkouškami a jak jsme celý „kolotoč“ prožívali. Proto není nic jednoduššího, než se začíst do těchto řádků. Třeba budou pro někoho z vás útěchou, že ve svých pocitech, které teď nejspíš máte, nejste sami. A doufáme, že se také zasmějete, protože vše je dobré brát s humorem. Přejeme všem hodně štěstí, ať vám to vyjde stejně tak, jako to vyšlo nám.

      Vaše 9.B

      Autorkou úvodní kresby: Nela Bischof

     • Adaptační kurz pro budoucí 6. ročník

     • Vážení rodiče, adaptační kurz pro 6. ročník ve školním roce 2019/2020 proběhne v termínu 9.-11.9.2019. Obě šesté třídy pojedou se svými třídními učiteli najednou. Ubytování s plnou penzí bude zajištěno v Horské chatě Plzeňka v Perninku, na místo a zpět se děti dopraví vlakem. Bližší informace dostanou děti ihned po nástupu do školy - v prvním zářijovém týdnu. Přejeme Vám příjemné prázdniny.  

     • Prázdninový dárek pro 6.A, 6.B, 7.A a 9.A

     • Pro žáky paní učitelky Táborkové je již tradičně připraven sborníček různých výtvarných, slohových i literárních prací, které v průběhu tohoto školního roku vznikaly v hodinách ČJ a VV. Omluvte případné překlepy a nedostatky, vzniklé při přepisování do elektronické podoby. Příjemné počtení Vám přeje J. Táborková

      Almanach_2019.pdf​​​​​​​

    • Výlet do Plohnu za odměnu
     • Výlet do Plohnu za odměnu

     • V pondělí 3. 6. 2019 se uskutečnil zájezd do německého zábavního parku v Plohnu. Akce se v doprovodu učitelů zúčastnilo 39 žáků z celé školy. Byli mezi nimi nejlepší žáci, nejlepší sportovci, výherci krajských kol jazykových olympiád, úspěšní soutěžící v předmětových olympiádách či jiných soutěžích, stejně jako zástupci redakce školní televize. Jejich úspěchy však nebyly zadarmo. Často je stály spoustu volného času. Tento výlet jim byl odměnou za jejich práci pro školu a úspěchy. 

    • Školní zájezd do Anglie: "Shakespearův kraj"
     • Školní zájezd do Anglie: "Shakespearův kraj"

     • Ve dnech 26. - 31. 5. 2019 se zájemci ze 7. - 9. tříd zúčastnili zájezdu do Anglie. První den jsme navštívili Londýn, některé jeho památky a svezli jsme se na vyhlídkovém kole London Eye. Druhý den jsme si prohlédli Worcester a Birmingham. V Birminghamu jsme se prošli nákupním centrem Selfridges, které projektoval český architekt Jan Kaplický. Poté jsme se přesunuli do Cadbury World, světa plného vynikající čokolády. Následující den jsme strávili v hradu Warwick, dále pak ve městě Stradford upon Avon, rodišti Williama Shakespeara. Poslední den jsme se vydali do Oxfordu. Byli jsme například v Christ Church College, kde se natáčel film o Harrym Potterovi. Odpoledne si žáci zahráli hru. Zájezd se vydařil, počasí nám tentokrát přálo. M. Maturová

      Do galerie Školní zájezd do Anglie: "Shakespearův kraj" byly přidány fotografie.

    • Exkurze 9. ročníků do Prahy
     • Exkurze 9. ročníků do Prahy

     • V úterý 21. 5. 2019 se žáci devátých ročníků v rámci výuky fyziky zúčastnili exkurze do Národního technického muzea a Planetária. V muzeu si prohlédli nové expozice a v planetáriu se seznámili s noční oblohou a jejími souhvězdími, následně zhlédli pořad o nekonečnosti vesmíru.

    • Testování IQ
     • Testování IQ

     • Ve čtvrtek 30. 5. 2019 proběhlo ve škole testování IQ Mensou ČR, kterého se zúčastnilo 39 přihlášených žáků z celé školy.  

    • Projekt Dialogy II - návštěva Markersbachu 24.5.2019
     • Projekt Dialogy II - návštěva Markersbachu 24.5.2019

     • Dne 24.5. se vydali žáci 4.A a 4.B do Markersbachu, kde jim partnerská škola Jenaplanschule připravila aktivity na téma "Středověké slavnosti". Děti si mohly vyzkoušet dovednosti středověkých rytířů - např. zacházení s mečem a beranidlem, střílení z luku či házení na cíl nebo do dálky. Vyzkoušeli si také jízdu na "koni" s kopím při rytířském turnaji. 

      Do galerie Projekt Dialogy II - návštěva Markersbachu byly přidány fotografie.

     • Pozvánka na benefiční den

     • Také letos naši žáci přispěli na dobrou věc svými výrobky, které se budou prodávat v rámci benefičního dne na podporu nemocného Filipa Přibila a jeho rodiny. Zakoupením krásné záložky, připínací placky, keramické dekorace či jiného drobného dárku můžete pomoci i vy, pokud se 8.6.2018 vydáte na Velký Rybník. Program této akce nabízí spoustu zajímavých vystoupení i aktivit. Jste srdečně zváni. 

    • ½ maraton s našimi dobrovolníky
     • ½ maraton s našimi dobrovolníky

     • Tak jako každý rok, i letos, pomáhali naši žáci na ½ maratonu, který proběhl v Karlových Varech 18. května. Počet žáků, kteří se chtějí aktivně zapojit, se rok od roku zvyšuje a letos dosáhl úctyhodných sedmdesáti. Dokonce nám přišli pomoci bývalí studenti, kteří naši školu již nenavštěvují, ale rádi si užijí atmosféru tohoto populárního závodu a setkají se svými bývalými spolužáky.

      Svoji premiéru si letos odbyli šesťáci, pro které byla účast na této akci nová a zároveň byli těmi nejmladšími organizátory na trati. Premiéru ale zvládli všichni výborně a podle většiny reakcí se jim závod, a s ním spojené organizační povinnosti, líbily.  

      Díky úctyhodnému počtu dobrovolníků se nám podařilo obsadit hned tři části trati od Městského divadla, přes GH Pupp až po křižovatku u hotelu Richmond a zpět.

      Všem, kteří se v sobotu neseděli doma, a přišli nám pomoci s organizací závodu, patří veliké poděkování, jelikož vše zvládli na jedničku. A opět dokázali, že výborná pověst, kterou má naše škola na této akci, nám nepatří jen tak náhodou.

      Dagmar Svobodová

    • Bohemiáda a Germaniáda v Markersbachu 3.5.2019
     • Bohemiáda a Germaniáda v Markersbachu 3.5.2019

     • 3.5.2019 se vydala skupina našich žáků ze 6. a 7. ročníku do Markersbachu, aby pomohla při soutěži českého jazyka (tzv. Bohemiádě), která se na partnerské škole koná již poněkolikáté a stalo se již tradicí, že se jí účastní naši žáci jako pomocníci – část žáků vede s Němci rozhovor v češtině a další část hodnotí výkony Němců.

      Pak se role obrátily. Naši žáci byli hodnoceni německými, jak dokážou odpovědět na otázky v německém jazyce, které jim kladli německé děti (tzv. Germaniáda). Po obědě proběhlo vystoupení našeho česko-německého divadelního kroužku pro rodiče Jenaplanschule (naposledy se hrála již osvědčená hra O zvířátkách a pizze). Poté proběhlo vyhlášení tří nejlepších ve dvou kategoriích Bohemiády a Germaniády. Odměnou pro všechny byl na závěr bowling ve Schwarzenbergu.

      Do galerie Bohemiáda a Germaniáda v Markersbachu 3.5.2019 byly přidány fotografie.