• Třídní schůzky 17.4. 2023

• Vážění rodiče a přátelé školy,

zveme Vás srdečně na třídní schůzky, které se konají od 17:00. Součástí třídních schůzek je i pozvánka na setkání SRPŠ (zástupci jednotlivých tříd z řad rodičů), které se koná vždy v 16:30 v učebně č. 121. Těšíme se na Vás

• Noc s Andersenem

• Březen je měsícem knih a čtenářství, a tak jsme se i letos v rámci celostátní akce zvané Noc s Andersenem rozhodli pozvat žáky 3.B, 4.A, 4.B, 5.A, 5.C a 6.B do Bradavické školy čar a kouzel s odloučeným pracovištěm v Libušině ulici. Akce se konala poslední březnovou sobotu a zvací dopis dětem předal samotný skřítek Dobby. Po průchodu zdí na nástupišti 9 a 3/4 byl každý účastník mluvícím kloboukem zařazen do jedné ze čtyř bradavických kolejí. Poté se děti "ubytovaly" ve svých třídách a vydaly se do tělocvičny na představení programu noci v provedení bradavických profesorů, kteří kouzlem přivolali také samotného spisovatele Hanse Christiana Andersena, aby představil své dílo i smysl andersenovského nocování. Dále už děti čekal pestrý program, při kterém se žáci jednotlivých tříd prostřídali na loutkovém divadelním představení, na herním okruhu s různými disciplínami, ale mohli si také vybrat loutky a vyzkoušet si sami roli loutkoherců před svými spolužáky. Třídní učitelky pro děti připravily i další zajímavý program, který zahrnoval různé hry, výtvarné úkoly i čtení a práci s textem. Dlouhý páteční program potom ukončila stezka odvahy, při které skupinky dětí procházely tmou a v temných zákoutích školy hledaly písmenka pro složení odemykacího kouzla, aby je zákeřní mozkomorové a jiné bradavické nestvůry propustili z azkabanského vězení zpět do bezpečí tříd. Děti se však přesto v noci nebály, vždyť usínaly se všemi svými kamarády ze třídy a mohly se řídit heslem: "Je nás víc, nebojíme se už Voldemorta nic!" Ráno se už jenom nasnídat, uklidit a hurá domů převyprávět čerstvé dojmy z nocování ve škole.

Kdo se andersenovského nocování zúčastnil, na vlastní oči mohl vidět děti, které se těší do školy a nechce se jim zpátky domů. A nešlo přitom o kouzlo...Doufejme, že příležitostí pro takový pohled bude co nejvíce!

Velké poděkování za tento zážitek patří třídním učitelkám a učitelům tříd 3.B, 4.A a 4.B, 5.A a 5.C a 6.B, 8.A a 9.B,  panu Petru Erbenovi (loutkoherci), ale zejména všem dobrovolníkům z 9.B a 8.A, kteří připravili veškeré kulisy, diplomy, soutěžní disciplíny, nacvičili divadelní představení a spolehlivě mladší žáky provedli celým programem.

Noc_s_Andersenem_2023.pdf

• Zájezd do Berlína

• Ve dnech 3. a 4. dubna jsme se my, žáci druhého stupně, vypravili na zájezd do Berlína, kde nás čekal nabitý program. Měli jsme možnost zhlédnout památky a nasát atmosféru tohoto evropského velkoměsta. Prohlédli jsme si dominanty Berlína, jako jsou ikonická Berlínská televizní věž a Braniborská brána. Dále jsme navštívili budovu Spolkové sněmu, Pergamon muzeum, Checkpoint Charlie, zbytky Berlínské zdi na East Side Gallery a Památník holocaustu. Nocleh jsme měli zajištěný nedaleko centra v moderním hotelu.

Cesta domů byla dlouhá, a tak jsme mohli vstřebat všechny naše nové poznatky a zážitky, které nám tento výlet nabídnul.

Odkaz na fotogalerii: zde

• Návštěva představení v Národním divadle

• Žáci 7. až 9. ročníků se 30. března vypravili na večerní představení baletu Popelka do Národního divadla. Ještě před představením je čekal náročný odpolední program v Praze - návštěva Planetária Praza a ZOO.

• Hodiny moderní chemie

• V úterý 4. dubna se žáci osmých a devátých tříd zúčastnili Hodin moderní chemie pořádaných VŠCHT Praha. Během programu se žáci seznámili s novými trendy v chemii interaktivní formou s množstvím pokusů. Někteří si za svoje správné odpovědi odnesli drobné ceny a zájemci vyrobenou zmrzlinu.