• Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz
     • Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz

     • Páťáčci se vydali 20.11. do Chemnitz, kde navštívili archeologické muzeum SMAC, aby se seznámili se životem v pravěku. 5.A měla možnost se seznámit s židovskými tradicemi v místní synagoze a 5.B navštívila přírodovědné muzeum, kde si děti mohly prohlédnout hmyzí expozici a vyrobit si drobnost.

      Prezentace: chemnitz_20.11..pdf​​​​​​​

     • Úspěch našich žáků v Logické olympiádě

     • Také v letošním roce se řada žáků od 3. do 9. třídy zúčastnila základního kola Logické olympiády. Do krajského kola, které se konalo 2. listopadu,  postoupili celkem čtyři žáci z prvního a dva žáci z druhého stupně. V kategorii 6. – 9. ročník naši zástupci obsadili krásné 10. a 12. místo. V kategorii 3. – 5. ročník žáci naší školy obsadili 1. a 2. místo a následně postupují do finále, které se uskuteční 26. listopadu 2018 v Míčovně Pražského hradu. Blahopřejeme a držíme palce

    • Odemykání slabikářů
     • Odemykání slabikářů

     • Pátek 2.11.2018 se pro naše prvňáčky stal významným dnem, obdrželi totiž od starších spolužáků symbolický klíč k moudrosti, kterou čerpáme z učebnic a knih. A domů si dnes také odnesli tu nejdůležitější a nejzákladnější knihu ze všech - svůj vlastní slabikář. Před slavnostním ceremoniálem předávání slabikářů jim žáci třídy 6.B formou krátkého divadelního vystoupení vtipně vysvětlili důležitost znalosti písma a přednesli hezkou básničku o abecedě. Pak už každému na krk zavěsili pozlacený klíč, pak všem novopečeným čtenářům předali slabikář a pogratulovali k zahájení samostatného čtení.

    • Návštěva dětského filmového festivalu v Chemnitz
     • Návštěva dětského filmového festivalu v Chemnitz

     • Žáci 6.A a 7.B navštívili s partnerskou školou Chemnitz, kde se konal dětský filmový festival. Na tomto festivalu se promítaly také české pohádky. Jednu z nich (Nejlepší přítel) mohly naše děti shlédnout v kině CineStar. 

     • Konference Internetem bezpečně

     • Dovolte nám pozvat Vás na konferenci, která se koná pod záštitou hejtmanky Karlovarského kraje Jany Mračkové Vildumetzové. 

      Pro zájemce o téma bezpečného užívání internetu se nabízí možnost registrace na konferenci Internetem bezpečně, která se dne 25.10.2018 bude konat v  Malém sálu LS Thermál. Účast je bezplatná. Cyklus přednášek je určen zejména rodičům dětí staršího školního věku. Účastníci se zde mimo jiné dozvědí, jak rozpoznat závislost dětí a mládeže na IT technologiích, především na online hrách, sociálních sítích atd., dále jak tomuto vážnému problému předcházet, jak jej poznat a především řešit. Řeč bude o aktuálních kybernetických hrozbách, představeny budou speciální počítačové programy na ochranu dětí a mládeže. Zazní zde rady, jak si zabezpečit svůj mobilní telefon a další tzn. SMART věci či jak bezpečně používat internetbanking. Konference bude obohacena o možnost vyzkoušet si nejnovější technologie od chytré domácnosti až po virtuální realitu. S těmito tématy vás obeznámí nejuznávanější odborníci na kybernetickou bezpečnost v naší zemi. Účast na konferenci přislíbili např. specialisté z Linky Bezpečí, z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, zástupci projektu ZvolSi.Info, CZ.NIC, ANECT či Policie ČR a další. 

      Zájemci o účast na této akci musí vyplnit přihlašovací formulář zde:  Internetem bezpečně 2018 - rodiče

    • Čtyřdenní setkání našich žáků se žáky z Jenaplanschule v Karlových Varech
     • Čtyřdenní setkání našich žáků se žáky z Jenaplanschule v Karlových Varech

     • V rámci projektu "Dialogy - společně se učíme pro Evropu" proběhlo již třetí čtyřdenní setkání v Karlových Varech, jehož se zúčastnili naši "deváťáci". První den byl vyhrazen seznamování a zahájení práce na výstupech projektu (videa a učebnici českého jazyk pro partnerskou školu). Po vyučování mohli zájemci z řad našich žáků se zúčastnit lezení v lanovém centru na Linhartu. Druhý den byl vyhrazen celodennímu výletu, který začal na statku Bernard. Zde byly pro účastníky připraveny dílny, ve kterých si mohli vyrobit svíčku, mýdlo a dřevěnou dekoraci nebo si vyzdobit tašku. Kdo měl čas, mohl si prohlédnout výstavu věnovanou Poohří nebo malou domácí farmu. V Lokti byla možnost v době osobního volna si koupit něco k obědu, Němci toto volno využili k návštěvě hradu. Pak se šlo pěšky z Lokte na Svatošské skály a odtud do Doubí. Třetí den se pokračovalo v práci na výstupech, především se natáčely rozhovory, které si Češi a Němci připravili již v pondělí v obou jazycích. Nakonec se natáčelo v rodném jazyce, aby tak vznikly materiály pro výuku českého a německého jazyka pro obě školy. Čtvrtý den se Němci zúčastnili vyučování německého jazyka a českého jazyka pro cizince na naší škole.

      Odkaz na fotogalerii: zde

      Prezentace: Sprachkurs_zari_2018.pdf​​​​​​​

    • Druháčci v Markersbachu
     • Druháčci v Markersbachu

     • Žáci druhých ročníků se vydali 26.9.2018 do Markersbachu, aby navštívili naši partnerskou školu a s jejími žáky se zúčastnili projektového dnu zaměřeného na význam brambor. Společně ve smíšených skupinách pekli bramborovou pizzu, koláč a chleba, dále mohli ochutnat německou variantu bramborového salátu či guláše. Jedna skupina ochutnala vařené brambory s tvarohem a někteří si vyrobili z brambor dekoraci. Po obědě jsme se všichni vydali na prohlídku Tierparku ve Waschleithe.

      Odkaz na fotogalerii: zde

      Prezentace: Markersbach_26.9._pdf.pdf

     • Školní knihovna

     • Žáci naší školy jsou zváni do školní knihovny, která je otevřena každé pondělí, středu a pátek o velké přestávce, po domluvě se správkyní - paní učitelkou Táborkovou také mimo uvedenou výpůjční dobu. Novinkou je možnost sledovat stav výpůjčky, popř. vyhledávat v nabídce titulů v pohodlí domova, a to díky online databázi, kterou najdete zde: https://1drv.ms/x/s!AtLVQCj4FtL_cIHTHXD6EwlGgzo

    • Naši žáci se zúčastnili „Evropy plné zážitků"
     • Naši žáci se zúčastnili „Evropy plné zážitků"

     • 5. září 2018 prezentovala skupina 10 žáků naši školu připravenými stanovišti během akce nazvané „Evropa plná zážitků“, která se konala na Společném náměstí na hraničním přechodu Vejprty a Bärenstein. Česko-němečtí návštěvníci této akce si mohli u našich dětí vyrobit ozdobu do květináče či další drobnosti. Kdo měl chuť, zkusil hledat rozdíly na fotografiích a poskládat rozstříhané obrázky, které se vztahovaly ke střetnutím během projektu „Dialogy - společně se učíme pro Evropu“. Hned vedle měly svoje stanoviště také děti z partnerské školy Jenaplanschule Markersbach. Děkujeme dětem, které se ve svém volném čase akce zúčastnily a vzorně prezentovaly naši školu.

      Prezentace: Vejprty_5.9..pdf​​​​​​​

    • Paní učitelky 1. stupně navštívily partnerskou školu v Markersbachu
     • Paní učitelky 1. stupně navštívily partnerskou školu v Markersbachu

     • V přípravném týdnu se vydaly učitelky 1. stupně do partnerské školy Jenaplanschule v rámci projektu „Dialogy - společně se učíme pro Evropu“, aby se zde seznámily s alternativním způsobem výuky, typickým pro jenské školství. Část výuky na této škole probíhá ve smíšených skupinách s dětmi z 1., 2. a 3. ročníku, ve kterých se děti učí navzájem si naslouchat, vyprávět o sobě, své rodině a o svých zážitcích a především si navzájem pomáhat při skupinové práci a samostatném vyplňování pracovních listů, které mají podle ročníku různé. Po vyučování následovala společná beseda, kdy měly učitelky z karlovarské školy příležitost klást otázky a získat další informace o jenské škole a zvláštnostech její výuky. V loňském roce měli učitelé partnerské školy Jenaplanschule možnost seznámit se během své několikadenní návštěvy Karlových Varů také s výukou na Základní škole jazyků.

      Prezentace: Lehrerfortbildung_25.6..pdf​​​​​​​