• Dopis ŘŠ - návrat dalších žáků do školy od 3.5.2021

• Vážení rodiče, žáci,
            posílám Vám stručný souhrn informací k očekávanému návratu žáků II.stupně a připomenutí informací pro žáky I. stupně a předškoláky. Součesně  bych chtěl vracející se žáky do školy ujistit, že budeme při zjišťování znalostí, zkoušení a testování postupovat citlivě, s důrazem na pozitivní hodnocení a motivaci (není třeba se bát jít do školy :-).
            S pozdravem a přáním pevného zdraví Mgr. Jiří Burian, ředitel školy

Způsob výuky od 3.5. (pozor, začíná týden B). Výuka bude probíhat podle aktuálního rozvrhu v EduPage:
            > přípravný ročník... prezenční výuka
            > 1AB, 3AB, 4AB ... prezenční výuka v týdny A + distanční výuka v týdny B
            > 2AB, 5ABC ... prezenční výuka v týdny B + distanční výuka v týdny A
            > 7AB, 8AB  ... prezenční výuka v týdny B + distanční výuka v týdny A
            > 6AB, 9AB ... prezenční výuka v týdny A + distanční výuka v týdny B

Provoz ŠJ
            > žáci s přímou výukou se budou stravovat v jídelně
            > pro žáky s distanční výukou stanoven čas odběru jídel s sebou  11:30 - 11:50
            > hromadné přihlášení žáků s přímou výukou (vedoucí ŠJ)
            > individuální přihlášení žáků s distanční výukou (žáci, rodiče)
            > individuální odhlášky (žáci, rodiče)
            Ve školní jídelně je posílen pedagogický dozor a zvýšená hygienická opatření

Provoz ŠD
            > ranní družina mimo provoz (větší počet oddělených skupin)
            > školička ráno otevírá v 7:40
            > odpolední družina do 16:00
            harmonogram pobytu i ve venkovních prostorách > skupiny se nesmí mísit

Hygienická opatření
            > roušky, mytí rukou, očista lavic, pravidelný úklid toalet a společných prostor, režim větrání (minimálně každých 20 minut)
            > žákům I. stupně zajištěn pravidelný pobyt venku (vhodné oblečení)
            Pozor: povinnost nošení roušek je bezpodmínečná pro všechny děti ve škole a ve všech prostorách. Žákům nelze udělit výjimku ani ze zdravotních důvodů.

Povinné testování žáků přítomných ve škole
            > žáci I. stupně se budou sami testovat 1xtýdně ve své třídě pod vedením třídní učitelky a paní vychovatelky (v pondělí od 8:00)
            > žáci II. stupně se budou sami testovat 2xtýdně v učebně podle rozvrhu (v pondělí od 8:00 a ve čtvrtek od 8:00)
            > žáci s negativním výsledkem testu se budou moci účastnit přímé výuky
            > žáci s pozitivním výsledkem testu přejdou do "izolační místnosti" a počkají na rodiče, které budeme bezodkladně kontaktovat
            > žáci, kteří budou potřebovat při testování asistenci rodiče, budou testováni odděleně od své třídy ve vyhrazených prostorách hlavní budovy školy (také v pondělí od 7:45 a ve čtvrtek od 7:45, aktuální instrukce jim sdělí přítomní pedagogové)
            > žáci, kteří nebudou testováni ve stanoveném termínu (např. přijdou do školy v úterý, ...) se budou testovat individuálně. Nutno nejdříve přijít do sekretariátu školy

• Dopis ŘŠ - návrat žáků do školy od 12.4.2021

• Vážení rodiče, žáci,
            posílám Vám stručný souhrn informací k očekávanému návratu předškoláků a žáků 1. stupně do školy. Věřím, že se nám zdárně podaří splnit  podmínku testování na "Covid-19" všech osob ve škole přítomných a že se i starší žáci dočkají přímé výuky ve škole.
            S pozdravem a přáním pevného zdraví Mgr. Jiří Burian, ředitel školy

Způsob výuky od 12.4. (začíná týden A)
            Výuka bude probíhat podle aktuálního rozvrhu v EduPage.
            > přípravný ročník... prezenční výuka
            > 1AB, 3AB, 4AB ... prezenční výuka v týdny A + distanční výuka v týdny B
            > 2AB, 5ABC ... prezenční výuka v týdny B + distanční výuka v týdny A
            > 6AB, 7AB, 8AB, 9AB ... distanční výuka

Provoz ŠD
            > ranní družina mimo provoz (větší počet oddělených skupin)
            > školička ráno otevírá v 7:40
            > odpolední družina do 16:00
            harmonogram pobytu i ve venkovních prostorách > skupiny se nesmí mísit

Provoz ŠJ
            > žáci s přímou výukou se budou stravovat v jídelně
            > pro žáky s distanční výukou stanoven čas odběru jídel s sebou  11:30 - 11:50
            > hromadné přihlášení žáků s přímou výukou (vedoucí ŠJ)
            > individuální přihlášení žáků s distanční výukou (žáci, rodiče)
            > individuální odhlášky (žáci, rodiče)
            Ve školní jídelně bude posílen pedagogický dozor

Hygienická opatření
            > žákům I. stupně zajištěn pravidelný pobyt venku (vhodné oblečení)

Povinné testování žáků přítomných ve škole testem LEPU
            > žáci se budou sami testovat ve své třídě pod vedením třídní učitelky a paní vychovatelky (v pondělí od 8:00 a ve čtvrtek od 8:00)
            > žáci s negativním výsledkem testu se budou moci účastnit přímé výuky
            > žáci, kteří budou potřebovat asistenci rodiče, budou testováni odděleně od své třídy ve vyhrazených prostorách hlavní budovy školy (také v pondělí od 8:00 a ve čtvrtek od 8:00, aktuální instrukce jim sdělí přítomní pedagogové)

Oznámení rodičů, že budou při testování svého dítěte
            > Účast rodičů při samotestování by neměla býti nutná, rodičům však přítomnost při testování nebudeme odpírat.
            > Z organizačních důvodů bychom potřebovali vědět, kteří z rodičů budou při testování. Proto prosím všechny rodiče o závazné vyplnění anketní otázky, kterou pošleme prostředníctvím zprávy v EduPage.