Navigace

 • Logická olympiáda

  Logická olympiáda

  Také v letošním roce se řada žáků naší školy zúčastnila Logické olympiády. Nejúspěšnější postoupili do
  krajského kola, které se konalo 1. listopadu 2019. Naši žáci Petr Thomas Máj a Phuc Hoang z 5.C obsadili ve
  své kategorii první dvě místa a postoupili do finále, které se konalo 25. listopadu v Míčovně
  Pražského hradu. Ani tady se mezi nejlepšími z celé republiky neztratili.

 • Tradice Vánočních dílen stále pokračuje

  Tradice Vánočních dílen stále pokračuje

  Setkat se s kamarády, známými, zazpívat si, něco dobrého sníst a vypít, společně vyrobit vánoční ozdoby, nebo adventní věnce…, to bývá každoroční náplní Vánočních dílen, které již po několikáté pořádá ZŠJ Libušina Karlovy Vary.

  Adventní čas v dnešní době nenabízí příliš času k zastavení. Málokdo si v uspěchané době sedne se svými dětmi a společně si něco vyrobí. Tato příležitost se nabídla přímo na Vánočních dílnách. Řada rodičů přiznala, že toho ráda využila. A tak jste mohli vidět táty i mámy vyrábějící společně se svými dětmi voskové svíčky, andělské čelenky, ozdobné stromečky, sněhuláky z ponožek, vánoční přáníčka, populární adventní věnce a mnoho dalšího.

  Organizátoři z řad pedagogů a vedení školy pamatovali také na ty, kteří se budou chtít občerstvit, a tak byly ve školní jídelně připraveny koláče, bábovky, buchty, čaj a horký vánoční punč. Návštěvníci měli možnost posedět, popovídat si a na chvíli se v předvánočním čase zastavit.

  Vánoční dílny se i v letošním roce těšily velké návštěvnosti. Proto i kulturní vystoupení sledovala do posledního místa zaplněná tělocvična. Představily se zde děti z družiny, které zatančily a zazpívaly, starší žáci školy si připravili vánoční koledy a taneční vystoupení. Na závěr celého programu vystoupil sbor, složený ze všech malých i velkých žáků školy, některých učitelů, mnoha bývalých žáků, a všichni společně zazpívali vánoční písně. Krásné bylo, že se po prvních tónech přidali ke zpěvu i rodiče.

  Věříme, že všichni návštěvníci si kousek vánoční pohody, která po celou dobu ve škole panovala, odnesli s sebou domů a vydrží jim i přes hektické předvánoční období.

  Dagmar Svobodová

 • Pozvánka na soutěž First LEGO League - 14. 12. 2019

  Pozvánka na soutěž First LEGO League - 14. 12. 2019

  pozvanka2019.pdf​​​​​​​

 • Vánoční dílny - čtvrtek 28. 11. 2019

  Vánoční dílny - čtvrtek 28. 11. 2019

  Srdečně zveme žáky, rodiče a přátele školy na tradiční "Vánoční dílny" - čtvrtek 28.listopadu, 16:00 - 18:30.

  Prezentace - přehled dílen: Prezentace_-_vanoc._dilny(1).pdf​​​​​​​

 • Videoworkshop ve Waldsassenu - tvroba krátkých animovaných filmů a jazyková animace na partnerské škole

  Videoworkshop ve Waldsassenu - tvroba krátkých animovaných filmů a jazyková animace na partnerské škole

  Dne 19. listopadu 2019 se vydala skupina žáků z deváté třídy, kteří se učí jako druhý cizí jazyk němčinu, do partnerské školy ve Waldsassenu. Nejdříve proběhlo seznámení při jazykové animaci pod vedením lektorky z Tandemu. Pak ve smíšených skupinkách vytvářeli účastníci setkání pod vedením lektorky z mediálního centra Tannenlohe krátké animované filmy. Skupiny musely samy si vymyslet výtvarnou podobu a děj filmu. Nakonec vytvořily všichni společně krátký trailer ze společného setkání. Setkání financovalo Centrum Bavaria Bohemia.

  Do galerie Videoworkshop ve Waldsassenu - tvroba krátkých animovaných filmů a jazyková animace na partnerské škole byly přidány fotografie.

 • 30. výročí Sametové revoluce na ZŠ jazyků v Karlových Varech

  30. výročí Sametové revoluce na ZŠ jazyků v Karlových Varech

  Jak nejlépe přiblížit dny kolem 17. listopadu 1989 generaci dětí, která toto období nezažila a ani se s ním nesetká na stánkách učebnic dějepisu pro základní školu?

  Před tímto nelehkým úkolem stál celý učitelský sbor pedagogů ze ZŠ jazyků Karlovy Vary. Někteří z nich tento revoluční rok také nezažili, řada z nich byla příliš „malá“, aby si něco pamatovala… Oproti tomu byla skupina těch, kteří demonstrovali, malovali transparenty a aktivně se na událostech 17. listopadu podíleli.

  Všichni se tedy na necelý týden přenesli v čase o třicet let zpět, aby zkusili prožít několik dní těsně před revolucí. Na školních chodbách jste najednou mohli potkat pionýry, pionýrské vedoucí, školu rozdělila pomyslná „Berlínská zeď“, která zabraňovala téměř všem ve volnému průchodu, pokud jste ovšem nebyli vlastníky „výjezdní doložky“, která vám umožnila podívat se na „druhou“ stranu. Veškeré události dokumentoval všudypřítomný televizní štáb, jehož nová videa se objevovala každý den na stránkách školy.

  Pro žáky byly připraveny projektové a zážitkové dílny, kterými byly:  Rok 1989 v Československu a Sametová revoluce, Evropa slaví 30let svobody, Než přišla svoboda, aneb co jsme nosili, jak jsme bydleli…, Vyučování za totality, předmět branná výchova, Matematika v praxi (srovnání cen, mezd, životních nákladů dnes a v roce 1989), Hudebně literární dílna, Výtvarná dílna…

  Žáci se mohli zúčastnit turnaje v „Čáře“, která se hrála s céčky, pro některé do této doby úplně neznámé. Kdo chtěl, mohl si do mobilního telefonu stáhnout hru „Vlk chytá vajíčka“ a vyzkoušet si, jak by v této retro-hře obstál. Na školní chodbě byla ke zhlédnutí Expozice výstavy karlovarského muzea „1989 – Cesta ke svobodě. Ve spolupráci s karlovarskou galerií Supermarket WC byl připraven výtvarný workshop.

  To ovšem nebylo vše. Ve čtvrtek se někteří žáci vypravili do Německa, do partnerské školy v Markersbachu, na besedu se spisovatelkou Ivou Procházkovou. Cestou je čekala celní kontrola, která dříve běžně probíhala na hranicích. Žáci nebyli ničeho ušetřeni, a tak někteří museli sundat i boty. Byly to zážitky, které se jim vryly hluboko do paměti, protože zde na vlastní kůži pocítili, jak mohlo vypadat omezování osobní svobody.

  V pátek projektový týden vyvrcholil tvorbou novin a časopisů, na jejichž stránkách mohli žáci zúročit vlastní zážitky, dojmy, poznatky, jež během tří dnů načerpali. Všichni žáci se v závěru dne sešli na školním hřišti, kde proběhl krátký happening se sportovně-hudebním vystoupením, které jednotlivé třídy nacvičily během týdne. Celou akci zakončil pochvalnými slovy ředitele školy.

  A čím toto ohlédnutí za uplynulým týdnem zakončit? Nejlépe výrokem samotných žáků:

  „V dnešní době máme všeho dost a ještě víc k tomu, abychom měli normální život. Můžeme cestovat, kam chceme, máme dostatek potravin, oblečení, všeho…. ale bohužel, někteří lidi si to neuvědomují a neváží si toho, co mají.“ (žáci 9. ročníku)

  Autorka: Dagmar Svobodová

   

 • Projekt Sametová revoluce: bourání zdi a happening

  Projekt Sametová revoluce: bourání zdi a happening
 • Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989 ... 2. díl

  Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989 ... 2. díl
 • Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989...…

  Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989...…
 • Kyberšikana - Co dělat, když ...

  Kyberšikana - Co dělat, když ...

  Prezentace - aktuální soubor podkladů pro učitele a rodiče žáků.

  Publikoiváno 11.11. 2019 u příležitosti třídních schůzek.

 • Veřejná sbírka pro potřeby projektu Příběhy 20. století a Příběhy našich sousedů

  Veřejná sbírka pro potřeby projektu Příběhy 20. století a Příběhy našich sousedů

  Naše škola se zapojila do veřejné sbírky pro potřeby projektu Příběhy 20. století a Příběhy našich sousedů, jehož cílem je natáčení vyprávění válečných veteránů a dalších pamětníků a uchovat tímto způsobem jejich příběhy pro další generace a vzdělávací účely. Do tohoto projektu je naše škola již několik let zapojena. Výstupy z minulých let si můžete prohlédnout na tomto odkazu: https://jazkvary.edupage.org/text9/.

  Během třídních schůzek bude možnost si zakoupit vlčí mák za 30 Kč u třídních učitelek a učitelů.

  "Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro sbírku Paměť národa."

 • Stávka učitelů

  Stávka učitelů

  Ve středu 6. listopadu 219 se pedagogové naší základní školy připojují ke stávce. Tento den bude uzavřena škola, školní jídelna i školní družina.

  Prohlášení vedení ČMOS PŠ

  Jednání ministra Plagy nás a učitelskou veřejnost zklamalo. Oklamal nakonec i svého premiéra a vládu. Deklarovaná priorita školství dostala trhlinu a sociální dialog vedený na poslední chvíli se změnilna handrkování a přihazování o sto korunu. Z původních "závazných slibů" učitelé na výplatní pásce uvidí o dost méně a zůstávají mezi nejhůře placenými vysokoškolskými profesemi. S velkým očekáváním jsme vkládali naděje v současnou vládu, která jako jediná poprvé se ve svém programovém prohlášení přihlásila k prioritě školství. Letošní vyjednávání o platech ale skončilo jako ministrova hra s čísly na schovávanou. Toto není sociální dialog. Slíbit a pak když mi to nevychází říci, že odbory mají špatné údaje. Plaga podvedl nás, učitelé, vládu i premiéra. Rychlost schvalování platových tabulek sedá reprodukovat tak, že vláda má strach ze stávky. O to musíme býtvíce jednotní a jednoznačně dát náš nesouhlas najevo.

  Stávka bude.

  Praha 4.11. 2019

  Duvod_stavky.docx​​​​​​​

 • Halloween v hodinách angličtiny dne 25.10.2019 ( skupiny 3.AB, 4.AC, 5.AC - uč. Veselská)

 • Otvírání Slabikáře v 1. A

  Otvírání Slabikáře v 1. A

  V pondělí 21. 10. 2019 čekal prvnáčky 1. A netradiční den. Kluci a holky se pomalu loučili s Živou abecedou a těšili se na svůj první Slabikář.

  Během dopoledního vyučování malí prvňáčci básničkami probouzeli písmenka, skládali a četli slabiky, ze slabik skládali slova a první věty, aby náležitě prokázali, že si zaslouží tak důležitou knihu, jakou je Slabikář. Za každý dobře splněný úkol dostali malé papírové klíče. Každý musel nasbírat alespoň pět klíčů. Všichni byli velmi šikovní a všem se podařilo klíče nasbírat. V průběhu 4. vyučovací hodiny žáčky 1. A navštívili starší kamarádi ze třídy 6. A.  Přinesli a předali jim zasloužený Slabikář, na který se všichni malí žáčci už moc těšili. Než si ho ale mohli otevřít, dostali také velký stříbrný klíč, kterým si nový Slabikář odemkli. Každý prvňáček dostal také od starších chlapců a děvčat malou dobrůtku.

  Slabikář si všichni s velkým nadšením odnesli domů, aby se podělili se svou radostí s rodiči. Kluci a holčičky díky pomoci žáků 6. A prožili krásný den. Děkujeme jim za to, že byli ochotni se této hezké akce zúčastnit.

  Do galerie Otvírání Slabikáře v 1. A byly přidány fotografie.

 • Mimořádné ředitelské volno - 31.10. a 1.11.

  Mimořádné ředitelské volno - 31.10. a 1.11.

  Na dny 31.10. (Čt) a 1.11. (Pá) vyhlašuje ředitel školy mimořádné ředitelské volno z důvodu odstávky tepla a rekonstrukce topení a odvodů vody.

  V těchto dnech bude fungovat v době od 6,30 do 17,00 školní družina. Do školní družiny mohou v těchto dnech přijít všichni žáci (z 1. i 2.stupně) bez ohledu na to, jsou-li do ŠD přihlášeni, a jejichž rodiče svůj zájem o tuto službu oznámí třídním učitelům nejpozději do 24.10.2019. Obědy ve školní jídelně budou v obou dnech zajištěny.

  Ve školní jídelně všem strávníkům budou odhlášeny na tyto dny obědy. V případě zájmu o obědy v těchto dnech, si je zájemci přihlásí sami do 24.10. Výdej obědů bude od 11.30 do 12.30.

 • Návštěva filmového festivalu ve Schwarzenbergu v rámci literární projektu s německou školou Jenaplanschule

  Návštěva filmového festivalu ve Schwarzenbergu v rámci literární projektu s německou školou Jenaplanschule

  Dne 10. října 2019 se vydali žáci sedmých ročníků do Schwarzenbergu, aby zde shlédli v rámci dětského filmového festivalu "Schlingel" český film "Uzly a pomeranče". Ve vedlejším sále sledovali německé děti stejný film v němčině. Pak následovala beseda s autory filmu - s autorkou knižní předlohy a scénáře Ivou Procházkovou a režisérem Ivanem Pokorným.

  Do galerie Návštěva filmového festivalu ve Schwarzenbergu v rámci literární projektu s německou školou Jenaplanschule byly přidány fotografie.

 • Návštěva partnerské školy v saském Plavně - říjen 2019

  Návštěva partnerské školy v saském Plavně - říjen 2019

  Dne 2. října 2019 se vydalo 18 dětí z pátých ročníků navštívit naši partnerskou školu v Plavně. Nejdříve si zahrály s německými dětmi deskovou hru o zajímavých místech v okolí Plavna. Pak se všichni vydali tramvají do Weberhäuser, kde v dílničkách vyráběli drobnosti. Bohužel se nemohla kvůli ošklivému počasí uskutečnit procházka města.

  Do galerie Návštěva partnerské školy v saském Plavně - říjen 2019 byly přidány fotografie.

 • Sportovní den na ZŠ 1. máje se žáky z Jenaplanschule

  Sportovní den na ZŠ 1. máje se žáky z Jenaplanschule

  Do galerie Sportovní den na ZŠ 1. máje se žáky z Jenaplanschule byly přidány fotografie.

 • Čtyřdenní setkání se žáky Jenaplanschule z Markersbachu - září 2019

  Již po čtvrté se uskutečnilo čtyřdenní setkání, jehož cílem bylo ve smíšených skupinách vymyslet a natočit jednoduché česko-německé rozhovory. Jeden den byl vyhrazen pěšímu výletu z Lokte přes Svatošské skály do Doubí. V Lokti museli účastníci ve smíšených skupinách splnit několik úkolů. Čtvrtý den proběhla prezentace natočených videí a německé děti v malých skupinách měly možnost se zúčastnit vyučování na naší škole.

  Do galerie Čtyřdenní setkání se žáky Jenaplanschule z Markersbachu - září 2019 byly přidány fotografie.

 • Odstávka tepla 1.10.2019

  Dne 1.10.2019 bude odstávka tepla od 7 do 19 hodin a nebude se v této době ve škole topit.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola jazyků Karlovy Vary, příspěvková organizace
  Libušina 1032/31, 360 01 Karlovy Vary
 • (+420) 725 043 842 ... sekretariát

  e-mail: info@jazkvary.cz

Fotogalerie