Navigace

 • Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989 ... 2. díl

  Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989 ... 2. díl
 • Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989...…

  Naše škola se v tyto dny přesunula o 30 let nazpět v čase, do roku 1989...…
 • Kyberšikana - Co dělat, když ...

  Kyberšikana - Co dělat, když ...

  Prezentace - aktuální soubor podkladů pro učitele a rodiče žáků.

  Publikoiváno 11.11. 2019 u příležitosti třídních schůzek.

 • Veřejná sbírka pro potřeby projektu Příběhy 20. století a Příběhy našich sousedů

  Veřejná sbírka pro potřeby projektu Příběhy 20. století a Příběhy našich sousedů

  Naše škola se zapojila do veřejné sbírky pro potřeby projektu Příběhy 20. století a Příběhy našich sousedů, jehož cílem je natáčení vyprávění válečných veteránů a dalších pamětníků a uchovat tímto způsobem jejich příběhy pro další generace a vzdělávací účely. Do tohoto projektu je naše škola již několik let zapojena. Výstupy z minulých let si můžete prohlédnout na tomto odkazu: https://jazkvary.edupage.org/text9/.

  Během třídních schůzek bude možnost si zakoupit vlčí mák za 30 Kč u třídních učitelek a učitelů.

  "Připněte si vlčí mák jako symbol úcty k válečným veteránům. Podpoříte natáčení vzpomínek pro sbírku Paměť národa."

 • Stávka učitelů

  Stávka učitelů

  Ve středu 6. listopadu 219 se pedagogové naší základní školy připojují ke stávce. Tento den bude uzavřena škola, školní jídelna i školní družina.

  Prohlášení vedení ČMOS PŠ

  Jednání ministra Plagy nás a učitelskou veřejnost zklamalo. Oklamal nakonec i svého premiéra a vládu. Deklarovaná priorita školství dostala trhlinu a sociální dialog vedený na poslední chvíli se změnilna handrkování a přihazování o sto korunu. Z původních "závazných slibů" učitelé na výplatní pásce uvidí o dost méně a zůstávají mezi nejhůře placenými vysokoškolskými profesemi. S velkým očekáváním jsme vkládali naděje v současnou vládu, která jako jediná poprvé se ve svém programovém prohlášení přihlásila k prioritě školství. Letošní vyjednávání o platech ale skončilo jako ministrova hra s čísly na schovávanou. Toto není sociální dialog. Slíbit a pak když mi to nevychází říci, že odbory mají špatné údaje. Plaga podvedl nás, učitelé, vládu i premiéra. Rychlost schvalování platových tabulek sedá reprodukovat tak, že vláda má strach ze stávky. O to musíme býtvíce jednotní a jednoznačně dát náš nesouhlas najevo.

  Stávka bude.

  Praha 4.11. 2019

  Duvod_stavky.docx​​​​​​​

 • Halloween v hodinách angličtiny dne 25.10.2019 ( skupiny 3.AB, 4.AC, 5.AC - uč. Veselská)

 • Otvírání Slabikáře v 1. A

  Otvírání Slabikáře v 1. A

  V pondělí 21. 10. 2019 čekal prvnáčky 1. A netradiční den. Kluci a holky se pomalu loučili s Živou abecedou a těšili se na svůj první Slabikář.

  Během dopoledního vyučování malí prvňáčci básničkami probouzeli písmenka, skládali a četli slabiky, ze slabik skládali slova a první věty, aby náležitě prokázali, že si zaslouží tak důležitou knihu, jakou je Slabikář. Za každý dobře splněný úkol dostali malé papírové klíče. Každý musel nasbírat alespoň pět klíčů. Všichni byli velmi šikovní a všem se podařilo klíče nasbírat. V průběhu 4. vyučovací hodiny žáčky 1. A navštívili starší kamarádi ze třídy 6. A.  Přinesli a předali jim zasloužený Slabikář, na který se všichni malí žáčci už moc těšili. Než si ho ale mohli otevřít, dostali také velký stříbrný klíč, kterým si nový Slabikář odemkli. Každý prvňáček dostal také od starších chlapců a děvčat malou dobrůtku.

  Slabikář si všichni s velkým nadšením odnesli domů, aby se podělili se svou radostí s rodiči. Kluci a holčičky díky pomoci žáků 6. A prožili krásný den. Děkujeme jim za to, že byli ochotni se této hezké akce zúčastnit.

  Do galerie Otvírání Slabikáře v 1. A byly přidány fotografie.

 • Mimořádné ředitelské volno - 31.10. a 1.11.

  Mimořádné ředitelské volno - 31.10. a 1.11.

  Na dny 31.10. (Čt) a 1.11. (Pá) vyhlašuje ředitel školy mimořádné ředitelské volno z důvodu odstávky tepla a rekonstrukce topení a odvodů vody.

  V těchto dnech bude fungovat v době od 6,30 do 17,00 školní družina. Do školní družiny mohou v těchto dnech přijít všichni žáci (z 1. i 2.stupně) bez ohledu na to, jsou-li do ŠD přihlášeni, a jejichž rodiče svůj zájem o tuto službu oznámí třídním učitelům nejpozději do 24.10.2019. Obědy ve školní jídelně budou v obou dnech zajištěny.

  Ve školní jídelně všem strávníkům budou odhlášeny na tyto dny obědy. V případě zájmu o obědy v těchto dnech, si je zájemci přihlásí sami do 24.10. Výdej obědů bude od 11.30 do 12.30.

 • Návštěva filmového festivalu ve Schwarzenbergu v rámci literární projektu s německou školou Jenaplanschule

  Návštěva filmového festivalu ve Schwarzenbergu v rámci literární projektu s německou školou Jenaplanschule

  Dne 10. října 2019 se vydali žáci sedmých ročníků do Schwarzenbergu, aby zde shlédli v rámci dětského filmového festivalu "Schlingel" český film "Uzly a pomeranče". Ve vedlejším sále sledovali německé děti stejný film v němčině. Pak následovala beseda s autory filmu - s autorkou knižní předlohy a scénáře Ivou Procházkovou a režisérem Ivanem Pokorným.

  Do galerie Návštěva filmového festivalu ve Schwarzenbergu v rámci literární projektu s německou školou Jenaplanschule byly přidány fotografie.

 • Návštěva partnerské školy v saském Plavně - říjen 2019

  Návštěva partnerské školy v saském Plavně - říjen 2019

  Dne 2. října 2019 se vydalo 18 dětí z pátých ročníků navštívit naši partnerskou školu v Plavně. Nejdříve si zahrály s německými dětmi deskovou hru o zajímavých místech v okolí Plavna. Pak se všichni vydali tramvají do Weberhäuser, kde v dílničkách vyráběli drobnosti. Bohužel se nemohla kvůli ošklivému počasí uskutečnit procházka města.

  Do galerie Návštěva partnerské školy v saském Plavně - říjen 2019 byly přidány fotografie.

 • Sportovní den na ZŠ 1. máje se žáky z Jenaplanschule

  Sportovní den na ZŠ 1. máje se žáky z Jenaplanschule

  Do galerie Sportovní den na ZŠ 1. máje se žáky z Jenaplanschule byly přidány fotografie.

 • Čtyřdenní setkání se žáky Jenaplanschule z Markersbachu - září 2019

  Již po čtvrté se uskutečnilo čtyřdenní setkání, jehož cílem bylo ve smíšených skupinách vymyslet a natočit jednoduché česko-německé rozhovory. Jeden den byl vyhrazen pěšímu výletu z Lokte přes Svatošské skály do Doubí. V Lokti museli účastníci ve smíšených skupinách splnit několik úkolů. Čtvrtý den proběhla prezentace natočených videí a německé děti v malých skupinách měly možnost se zúčastnit vyučování na naší škole.

  Do galerie Čtyřdenní setkání se žáky Jenaplanschule z Markersbachu - září 2019 byly přidány fotografie.

 • Odstávka tepla 1.10.2019

  Dne 1.10.2019 bude odstávka tepla od 7 do 19 hodin a nebude se v této době ve škole topit.

 • Školní knihovna

  Školní knihovna

  Již od začátku školního roku je opět v provozu školní knihovna. Naši žáci jsou sem zváni v úterý, středu a čtvrtek o velké přestávce. K náhledu stavu výpůjček i letos bude fungovat odkaz: https://1drv.ms/x/s!AtLVQCj4FtL_cIHTHXD6EwlGgzo . Provozní řád knihovny a informace o knihách naleznete na nástěnkách školy a zde v příloze. PRAVIDLA_SKOLNI_KNIHOVNY_-_pro_zaky.docx​​​​​​​

 • Adaptační kurz 2019

  Adaptační kurz 2019

  Adaptační kurz pro 6. ročník

  Přechod žáků z prvního stupně na druhý leckdy představuje pro žáky různé obtíže, spojené s neznalostí nového prostředí, nových spolužáků, třídních učitelů, nároků různých učitelů a podobně. Aby pro ně tato změna nebyla tolik výrazná, pořádáme pro šestý ročník vždy na začátku školního roku třídenní adaptační kurz, jehož cílem je zejména podpořit kolektivního ducha nových tříd, seznámit žáky s jejich novými spolužáky, třídními učiteli, ale také nechat je prožít něco zajímavého a zábavného, nežli se budou muset pustit do celoroční dřiny nad sešity a učebnicemi. Vždyť s úsměvem jde všechno líp…

  Také letos jsme se tedy vypravili do Perninku, kde se od pondělí 9.9. do středy 11.9. naši žáci obou šestých tříd v mnoha připravených aktivitách zamýšleli nad sebou samými i nad společným soužitím ve třídě, ale hlavně si při týmových hrách i venkovních aktivitách přirozenou a atraktivní cestou uvědomili, jak důležité pro dosažení výsledku je „táhnout za jeden provaz“. A to občas i doslovně – v úterý byl pro děti připraven sportovně laděný program v blízkém lesoparku, při kterém si smíšené skupiny žáků 6.A i 6.B zkusily například bungeerunning, lezení po lanovém žebříku, dále pak střílení na cíl, různé strategické a teambuildingové hry, při kterých je důležité pomáhat si a podporovat se. A skutečně bylo velmi příjemné slyšet děti, které se do té doby příliš neznaly, jak si dodávají navzájem odvahu, které bylo zapotřebí například právě při překonávání strachu z výšky během lezení po lanovém žebříku. Vše přitom bylo bezpečné a dobře jištěné – venkovní program byl objednán od agentury Zažij léto, zažij zimu, které tímto velmi děkujeme za krásně strávený den. Poděkovat je třeba ale také vedení Karlovarského kraje, který na náš výjezd letos vyhradil dotaci, která cenu pobytu snížila. Na výjezd tak budou v dobrém vzpomínat nejenom žáci, ale také třídní učitelé (paní učitelka Hrubá a pan učitel Šebek) i vedoucí kurzu, které sestavily a vedly další program (paní učitelky Táborková a Teušlová). Náš adaptační kurz tak spadá mezi školní aktivity primární prevence, které mají smysl a které jistě zopakujeme zase za rok.

 • Příměstský letní tábor při ZŠ jazyků K. Vary

  Příměstský letní tábor při ZŠ jazyků K. Vary

  Ve druhém červencovém týdnu se na naší škole konal historicky první příměstský tábor se zaměřením na sport a výtvarnou výchovu. Jak se můžete přesvědčit v přiložených prezentacích, akce se opravdu vyvedla a věříme, že v příštích letech se stane vyhledávanou prázdninovou tradicí.

  Odkaz na prezentaci ke stažení: Sportovní tábor

                                                       Výtvarný tábor

 • Naše přijímací zkoušky v deníkových zápiscích

  Naše přijímací zkoušky v deníkových zápiscích

  Třída 9. B vytvořila „časopis“, ve kterém najdete deníkové zápisky, které se týkají doby, kdy většina z nich skládala přijímací zkoušky. Jak se „poprali“ s tímto, pro mnohé z nich, nelehkým obdobím, které bylo plné radosti, smutku, slz, stresu…, si můžete exkluzivně přečíst v jejich zápiscích. Ve kterých vás řada z nich nechá nahlédnout do svých pocitů a nálad, které v té době prožívali. Věříme, že právě tyto řádky mohou být pro některé z vás inspirací, radou, jak se s tímto obdobím vyrovnat, protože si jím projde, dřív či později, každý z vás.

  Milí budoucí deváťáci, a nejenom vy, právě držíte v ruce naše „Deníkové zápisky“, které vznikly na hodině českého jazyka. Možná, by některé z vás zajímalo, jak jsme se cítili před přijímacími zkouškami a jak jsme celý „kolotoč“ prožívali. Proto není nic jednoduššího, než se začíst do těchto řádků. Třeba budou pro někoho z vás útěchou, že ve svých pocitech, které teď nejspíš máte, nejste sami. A doufáme, že se také zasmějete, protože vše je dobré brát s humorem. Přejeme všem hodně štěstí, ať vám to vyjde stejně tak, jako to vyšlo nám.

  Vaše 9.B

  Autorkou úvodní kresby: Nela Bischof

 • Adaptační kurz pro budoucí 6. ročník

  Vážení rodiče, adaptační kurz pro 6. ročník ve školním roce 2019/2020 proběhne v termínu 9.-11.9.2019. Obě šesté třídy pojedou se svými třídními učiteli najednou. Ubytování s plnou penzí bude zajištěno v Horské chatě Plzeňka v Perninku, na místo a zpět se děti dopraví vlakem. Bližší informace dostanou děti ihned po nástupu do školy - v prvním zářijovém týdnu. Přejeme Vám příjemné prázdniny.  

 • Prázdninový dárek pro 6.A, 6.B, 7.A a 9.A

  Pro žáky paní učitelky Táborkové je již tradičně připraven sborníček různých výtvarných, slohových i literárních prací, které v průběhu tohoto školního roku vznikaly v hodinách ČJ a VV. Omluvte případné překlepy a nedostatky, vzniklé při přepisování do elektronické podoby. Příjemné počtení Vám přeje J. Táborková

  Almanach_2019.pdf​​​​​​​

 • Škola v přírodě - odkaz

  Vážení rodiče, zde můžete sledovat, jak se děti na škole v přírodě mají: 

  http://skolyvprirode.haul.cz/

  sekce DENÍK ŠVP - RS MÁJ - PLASY 21. 6. - 27. 6.

  http://skolyvprirode.haul.cz/rs-maj-plasy-21-27-6-2019#skola

Novinky

Kontakt

 • Základní škola jazyků Karlovy Vary, příspěvková organizace
  Libušina 1032/31, 360 01 Karlovy Vary
 • (+420) 725 043 842 ... sekretariát

  e-mail: info@jazkvary.cz

Fotogalerie