• Adaptační kurz 2019

• Adaptační kurz pro 6. ročník

Přechod žáků z prvního stupně na druhý leckdy představuje pro žáky různé obtíže, spojené s neznalostí nového prostředí, nových spolužáků, třídních učitelů, nároků různých učitelů a podobně. Aby pro ně tato změna nebyla tolik výrazná, pořádáme pro šestý ročník vždy na začátku školního roku třídenní adaptační kurz, jehož cílem je zejména podpořit kolektivního ducha nových tříd, seznámit žáky s jejich novými spolužáky, třídními učiteli, ale také nechat je prožít něco zajímavého a zábavného, nežli se budou muset pustit do celoroční dřiny nad sešity a učebnicemi. Vždyť s úsměvem jde všechno líp…

Také letos jsme se tedy vypravili do Perninku, kde se od pondělí 9.9. do středy 11.9. naši žáci obou šestých tříd v mnoha připravených aktivitách zamýšleli nad sebou samými i nad společným soužitím ve třídě, ale hlavně si při týmových hrách i venkovních aktivitách přirozenou a atraktivní cestou uvědomili, jak důležité pro dosažení výsledku je „táhnout za jeden provaz“. A to občas i doslovně – v úterý byl pro děti připraven sportovně laděný program v blízkém lesoparku, při kterém si smíšené skupiny žáků 6.A i 6.B zkusily například bungeerunning, lezení po lanovém žebříku, dále pak střílení na cíl, různé strategické a teambuildingové hry, při kterých je důležité pomáhat si a podporovat se. A skutečně bylo velmi příjemné slyšet děti, které se do té doby příliš neznaly, jak si dodávají navzájem odvahu, které bylo zapotřebí například právě při překonávání strachu z výšky během lezení po lanovém žebříku. Vše přitom bylo bezpečné a dobře jištěné – venkovní program byl objednán od agentury Zažij léto, zažij zimu, které tímto velmi děkujeme za krásně strávený den. Poděkovat je třeba ale také vedení Karlovarského kraje, který na náš výjezd letos vyhradil dotaci, která cenu pobytu snížila. Na výjezd tak budou v dobrém vzpomínat nejenom žáci, ale také třídní učitelé (paní učitelka Hrubá a pan učitel Šebek) i vedoucí kurzu, které sestavily a vedly další program (paní učitelky Táborková a Teušlová). Náš adaptační kurz tak spadá mezi školní aktivity primární prevence, které mají smysl a které jistě zopakujeme zase za rok.