• Technika je zábava

• Skukpina žáků 9. ročníku si vyzkoušela své technické dovednosti během projektového dne "Technika je zábava" na SPŠ Ostrov.

• Mikulášská nadílka

• 5.12. zažili někteří žáci prvního stupně mikulášskou nadílku. Jako každý rok se za čerty a Mikuláše převlékli žáci devátých tříd. Děti byly tento rok moc hodné, a tak měli andělé spoustu práce s rozdáváním pochval.

• Vánoční dílny opět pomohly dobré věci

• Navázat na tradici Vánočních dílen, po téměř tříleté odmlce, se pokusila Základní škola jazyků v Karlových Varech. Velmi populární akce se těšila oblibě jak z řad žáků, rodičů i široké veřejnosti. Sami organizátoři byli zvědaví, jaký počet návštěvníků znovu obnovená akce přiláká.

Již během prvních několika minut bylo jasné, že akce překoná svojí návštěvností uplynulé ročníky. Setkat se s kamarády, známými, zazpívat si, něco dobrého sníst a vypít, společně vyrobit vánoční ozdoby nebo adventní věnec, tato náplň Vánočních dílen zůstala i nadále zachovaná a přilákala nebývalé množství zájemců.

Bylo zřejmé, že po vynucené pauze na tuto milou předvánoční akci nikdo nezapomněl. A tak jste mohli vidět táty i mámy vyrábějící společně se svými dětmi populární adventní věnce, vánoční přáníčka, magnetky a odznaky s vánoční tematikou, barevné ozdoby a mnoho dalšího.

Organizátoři z řad pedagogů pamatovali také na ty, kteří se budou chtít občerstvit, a tak byly ve školní jídelně připraveny koláče, bábovky, buchty, čaj a horký vánoční punč. Návštěvníci měli možnost posedět, popovídat si a na chvíli se v předvánočním čase zastavit.

Kulturní program, který byl žáky a pedagogy školy připraven, sledovala do posledního místa zaplněná tělocvična. Představily se zde děti z družiny, které zatančily a zazpívaly, starší žáci školy si připravili vánoční koledy a taneční vystoupení.

Výtěžek z celé akce, jako každoročně, poputuje na dobrou věc. Tentokrát organizátoři zvolili Kojenecký ústav v Karlových Varech, pro který nakoupí hračky a další potřebné věci. Tyto dárky před Vánoci slavnostně předají.

Mgr. Dagmar Svobodová