• Střetnutí v Sasku

• Ve dnech 11. až 13. července 2022 se v Sasku uskutečnilo setkání našich 14 žáků ze 7. a 8. ročníků s německými vrstevníky z partnerské školy Jenaplanschule, netradičně o letních prázdninách. Program setkání začal na univerzitě BA Plauen, kde se děti seznámily s možnostmi studia na této škole, vyslechly přednášku o Evropské unii a Euregio Egrensis. Byla zajištěna lektorka pro jazykové animace, během kterých se mohly děti lépe seznámit. Druhý den dopoledne pracovaly děti v česko-německých skupinkách na dvojjazyčných plakátech o Evropské unii a odpoledne strávily v zábavním parku Plohn. Večer byl vyhrazen sportu a táboráku. Třetí den navštívily univerzitu ve Zwickau, kde si děti prohlédly moderní učebny.

Děkuji našim dětem, že se zúčastnily tohoto setkání během prázdnin. Byly skvělé!

Do fotoalba byla přidána nová galerie Střetnutí v Sasku.