• Projekt adopce na dálku ukončen
     • Projekt adopce na dálku ukončen

     • V prosinci roku 2018 úspěšně své studium ukončila Violet Adhiambo, keňská dívka, kterou finančně podporujeme od roku 2004. Své pětileté studium sociologie a sociálních prací uzavřela na Masaai Mara Univerzity praxí a závěrečnou zkouškou a nám nezbývá než popřát jí do života mnoho štěstí, dobré pracovní příležitosti i to, aby jí její budoucí práce přinášela radost a uspokojení. Jako poděkování za mnohaletou podporu jsme od společnosti Humanistické centrum Narovinu obdrželi krátké video, na kterém Violet představuje svou rodinu, domov, ale především děkuje za naše přátelství a pomoc. Také my děkujeme všem přispěvatelům do sbírek v projektu Adopce Afrika, kteří dopomohli této mladé dámě dostudovat. Součástí tohoto příspěvku je kromě fotografií také video s Violet v angličtině.

    • Skvělá sportovní reprezentace naší školy ve florbalu
     • Skvělá sportovní reprezentace naší školy ve florbalu

     • V pondělí 10. prosince 2018 se konalo v Hale míčových sportů u KV Arény krajské finále mladších žáků a žákyň ve florbalu za účasti osmi nejlepších týmů v každé kategorii.

      Kluci (sestava: Filip Fišer, Matěj Kyncl, Petr Dankanič, Tomáš Kneifl, Antonín Poler, Jiří Vavřík a Štěpán Dvořák) potvrdili výbornou formu z okresního kola, kde skončili z 22 týmů na druhé pozici, a po skvělých výkonech obsadili v krajském finále druhé místo. Ve finále podlehli Chebu gólem z poslední minuty 0:1. Škoda. Přesto si chlapci zaslouží velkou pochvalu, bojovností na turnaji jednoznačně zvítězili, klobouk dolů!

      Děvčatům (sestava: Natálie Hrbatá, Tereza Truhlářová, Ella Nádeníčková, Andrea Götzová, Emma Černá a Vanessa Havlíková) se dařilo ještě o kousek lépe a dosáhla na turnajové vítězství. Po dominantních výkonech a jednoznačném vítězství v okresním kole, kde deklasovala každého soupeře, potvrdila svojí výkonnost i v krajském kole. Finálový výsledek, kdy holky zvítězily 7:0 nad Mariánskými Lázněmi, myslím hovoří za vše. Parádní výkon, budeme držet palce v březnu v republikovém finále!

      Oběma týmům patří obrovská gratulace za vzornou reprezentaci školy a velké poděkování míří také našim páťákům, kteří je po celou dobu turnaje hlasitě povzbuzovali. Byl to mimořádný sportovní zážitek.

    • Lázně za 100 let
     • Lázně za 100 let

     • Jak by asi mohly naše lázně vypadat za 100 let? Tuto otázku se pokusili zodpovědět karlovarští žáci základních škol v rámci soutěže Městské knihovny Karlovy Vary. Nejlepší práce byly vyhodnoceny a oceněny. Za naši školu byly mezi nejepší soutěžní příspěvky zařazeny slohové práce Adély Záhejské a Aleny Veselé z 9.A, ve výtvarné části soutěže byla knihou odměněna Simona Císařová z 8.A a za kolektivní projekt na zadané téma obdržela třída 7.A zvláštní ocenění v podobě návštěvy výtvarného workshopu v Galerii supermarket WC. V březnu se tam tato třída vypraví na výtvarnou dílnu se zaměřením na historii výroby a design porcelánu. Všechny vítězné práce prozatím zdobí prostory knihovny a výhledově budou otištěny v knize, která bude zakopána na dalších 100 let pro budoucí generace. 

    • Lyžařský výcvik pátých ročníků
     • Lyžařský výcvik pátých ročníků

     • Ve dnech 7. až 11. ledna 2019 se uskutečnil lyžařský výcvik žáků pátých ročníků. Ubytováni byly v penzionu Plzeňka na Perninku a lyžovalo se na Plešivci. Protože během jejich pobytu padal sníh, mohly si ho děti po lyžování dostatečně užít. Řada z nich tolik sněhu viděla poprvé.

      Odkaz na fotoalbum: zde

    • Postup týmu naší školy do semifinále soutěž First Lego League
     • Postup týmu naší školy do semifinále soutěž First Lego League

     • Dne 12. ledna 2019 se náš "Libušina tým" pod vedením pana uč. Brhela zúčastnil již potřetí regionálního kola soutěže FIRST LEGO League ve Zwickau a po druhé toto kolo vyhrál. Postoupil do semifinále, které se letos koná v Eberswalde.

      Pod fotografií našeho týmu můžete shlédnout videa ze základního kola ČR, které se konalo na naší škole 15.12.2018.

    • Divadelní kroužek v německém jazyce
     • Divadelní kroužek v německém jazyce

     • Od ledna 2019 začíná fungovat na naší škole divadelní kroužek v německém jazyce, ve kterém nacvičí naši žáci se svými vrstevníky z partnerské školy Jenaplanschule z Markersbachu dvě velké divadelní hry. Naše děti budou vystupovat v němčině a německé děti naopak v češtině. V současné době nacvičují vystoupení pro závěrečné konference k projektu Dialogy, které se budou konat na konci března.