• Naše škola pořádala soutěž First Lego League

• 15. prosince 2018 se uskutečnilo poprvé na Základní škole jazyků Karlovy Vary jedno ze tří základních kol soutěže First Lego League v rámci ČR. Tohoto kola se zúčastnilo nakonec 6 týmů z Karlovarského kraje ve čtyřech disciplínách – v týmové spolupráci, prezentaci výzkumného úkolu zaměřeného na vesmír, designu postaveného robota a robotgame. Poslední disciplína byla nejnapínavější, protože za 2:30 minut musel naprogramovaný robot splnit co nejvíce úkolů a nasbírat tak nejvíce bodů. Celkovým vítězem základního kola se stal tým Karlovaráci z Prvního českého gymnázia Karlovy Vary a postupuje do semifinále, které se bude konat 7. února 2019 v Bratislavě. Náš tým „Libušinka“ pod vedením pana učitele Šebka skončil těsně na druhém místě, v dílčích soutěžích obsadil první místo v prezentaci výzkumu, třetí místo v designu robota a robotgame. Gratulujeme

Poděkování patří hlavnímu organizátorovi soutěže P. Brhelovi a sponzorům: MŠMT, ept connector s.r.o., SKF, Karlovarský kraj, Živý kraj, hlavnímu sponzorovi - Witte.

• Vánoční dílny 2018

• Dne 29.11.2018, těsně před první adventní nedělí, jsme opět zorganizovali vánoční dílny – akci pro naše žáky a jejich rodiče. Všichni pedagogové přiložili ruce k dílu. Zručné paní učitelky připravily workshopy, ve kterých si děti a jejich rodiče mohli vyrobit jednoduchou, ale i náročnější vánoční dekoraci. V sále bylo ke zhlédnutí kulturní vystoupení, v rámci kterého žáci s pomocí svých pedagogů multikulturně pojali a trošku jinak zpracovali téma biblického příběhu o narození Ježíška. Nejen paní kuchařky, ale i některé kolegyně napekly moučníky, které společně s kávou nebo čajem byly k dispozici k zakousnutí v naší adventní kavárně zřízené v prostorách školní jídelny.

V letošním roce jsme se rozhodli vybírat drobné finanční příspěvky za připravené aktivity. Jednak aby se z části pokryly náklady, jednak jsme se rozhodli věnovat většinu výtěžku na dobrou věc.

Z celé akce jsme získali přes 26 tisíc korun, 20 tisíc Kč bylo věnováno rodině chlapce upoutaného od narození na invalidní vozík. Velký dík patří všem kolegům, kteří se rozhodli též přispět podle svých možností na tuto charitu. Na dobrou věc věnovali 7 000,- Kč.

• Návštěva Freibergu

• Dne 6.12.2018 se vydali žáci tříd 6.B a 7.A do německého Freibergu, který je vzdálen necelé dvě hodiny od Karlových Varů. Během střetnutí s partnerskou školou si děti prohlédly expozici "Terra mineralis" v místním zámku, navštívili vánoční trhy a kostel, kde měli možnost si poslechnout varhanní hudbu naživo.

Prezentace: freiberg6.12..pdf

Fotogalerie: zde

• Prodej našich výrobků na školním jarmarku ve Waldsassenu

• Již potřetí jsme se vydali prodávat výrobky našich žáků na školní vánoční jarmark, který se konal ve waldsassenské partnerské škole Realischule im Stiftland. Prodávali jsme balíčky s cukrovím, vánoční placky (odznaky), keramické ozdůbky, přáníčka a krabičky s překvapením. Utržili jsme 43 euro, které jsme předali partnerské škole na charitativní účely. Moc děkujeme dívkám, které se akce zúčastnily ve svém volném čase.

• Velký vlaštovkový den ve školní družině

• Koncem listopadu se ve školní družině konal velký vlaštovkový den. Děti si doma nebo ve skolní družině vyrobily svoji originální vlaštovku, kterou pak předvedly svým kamarádům. Pak probíhala ukázka letu vlaštovek. Každé oddělení si vyhodnotilo nejoriginálnjěší vlaštovky. Vlaštovky byly velmi pěkné a kreativně pojaté. Chválíme všechny děti, které se na tuto akci zodpovědně připravily.

• Úspěchy našich žáků v soutěžích

• V pátek 23. 11. 2018 se na 1. českém gymnáziu v Karlových Varech konala matematicko – fyzikální soutěž „Náboj junior“. V konkurenci dalších sedmi týmů (z nichž pět tvořily týmy z gymnázií) skončilo naše družstvo ve složení Nela Bischof, Adéla Záhejská, Mariam Al-Tashi a Jan Holubovský na krásném 2. místě.

V pondělí 26. 11. 2018 se v Míčovně Pražského hradu uskutečnilo celostátní finále Logické olympiády, kterého se v kategorii 3. – 5. třída zúčastnilo 65 soutěžících z celé republiky. Naše škola tu měla hned dvojnásobné zastoupení. Daniel Skoupý (5.A) skončil v této ohromné konkurenci na krásném 8. místě a Natálie Anna Hrbatá (5.B) na 53. místě.

Všem gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů

• Děti z pátých tříd navštívily Chemnitz

• Páťáčci se vydali 20.11. do Chemnitz, kde navštívili archeologické muzeum SMAC, aby se seznámili se životem v pravěku. 5.A měla možnost se seznámit s židovskými tradicemi v místní synagoze a 5.B navštívila přírodovědné muzeum, kde si děti mohly prohlédnout hmyzí expozici a vyrobit si drobnost.

Prezentace: chemnitz_20.11..pdf​​​​​​​