• Waldsassen - výměna žáků

• PROJEKT: VÝMĚNA ŽÁKŮ (školní rok 2016/2017)

Výměnný pobyt našich žáků ve Waldassenu a návštěva Regensburgu (listopad 2016):

Prezentace: Vymenny_pobyt_9.-11.11.2016.pdf

V listopadu 2016 se 12 odvážných žáků zúčastnilo výměnného pobytu v německých hostitelských rodinách žáků z waldsasseské partnerské školy. Součástí návštěvy byl také jednodenní výlet do Regensburgu. Němečtí kamarádi k nám přijedou v březnu 2017 a v dubnu 2017 se zúčastní společného pobytu v Tennenlohe, kde budou pracovat na filmech o českých a německých svátcích a zvycích.

Vánoční jarmark ve Waldassenu (prosinec 2016)

9.12.2016 proběhl v partnerské škole ve Waldsassenu školní vánoční jarmark, na kterém tradičně starší třídy prodávají svoje vánoční výrobky a zájemci si je můžou kupovat. Naše škola měla vlastní stánek, kde jsme prodávali naše výrobky (sovičky, přáníčka, lucerničky, domečky a náhrdelníky). Během jarmarku hrála školní kapela a v učebně chemie si každý mohl vyzkoušet několik pokusů. Výtěžek z prodeje jsme darovali partnerské škole na charitativní účely.

Výměnný pobyt německých žáků v Karlových Varech a návštěva Plzně (březen 2017)

Prezentace: Karlovy_Vary_brezen_2017.pdf

V březnu 2017 proběhla druhá část projektu "Výměna žáků", tentokrát v Karlových Varech. Kromě animačních her ve škole mohli karlovarští žáci ukázat svým německým kamarádům Karlovy Vary. Jeden den byl vyhrazen výletu do Plzně - centrum města si mohli účastníci prohlédnout za přítomnosti lektorky z Tandemu, která také pomohla zrealizovat animační hry. Odpoledne bylo vyhrazeno návštěvě Techmánie.

Pobyt v mediálním centru v bavorském Tannenlohe (duben 2017)

Prezentace: Tannenlohe_24.4.-28.4.2017.pdf

Na konci dubna zakončili žáci Základní školy jazyků Karlovy Vary a Realschule im Stiftland z Waldsassenu půlroční projekt Výměna žáků pětidenním pobytem v mediálním centru v Tannenlohe, kde společně natočili tři česko-německé filmy o tom, jak se slaví Mikuláš, Vánoce a Velikonoce v obou zemích. Své filmy předvedli na slavnostní premiéře za účasti zástupců města Karlovy Vary a Waldsassenu, obou partnerských škol, Euregia, Rotary klubu a dalších významných osob Horní Falce. Během tohoto pobytu se uskutečnily soutěže v českém jazyce (Bohemiáda) a v německém jazyce (Germaniáda), jejichž vítězové byli slavnostně vyhlášeni během slavnostní premiéry. Projekt začal v listopadu, kdy žáci z Karlových Varů pobývali v německých rodinách ve Waldsassenu, společně navštívili Řezno a výuku na partnerské škole. V březnu naopak němečtí žáci pobývali v českých rodinách v Karlových Varech.

Odkazy na videa:

Mikuláš: https://www.youtube.com/watch?v=Y8A96mSV8io&feature=youtu.be

Vánoce: https://www.youtube.com/watch?v=TbDvPqFPTx8&feature=youtu.be

Velikonoce: https://www.youtube.com/watch?v=cGTr_WwsayA&feature=youtu.be

Úspěch našeho česko-německého krátkého filmu na Jufinale v Marktredwitz

Dne 25.11.2017 se konala v bavorském Marktredwitzu přehlídka mládežnických filmů Jufinale. Mezi soutěžními filmy, kterých bylo více než sto, byly také dokumenty, hudební klipy i trikové filmy. Hlavní cenu získal česko-německý krátký film „velikOstern“, který natočila skupina našich žáků s partnerskou školou Realschule Stiftland z Wadlsassenu během svého pobytu v bavorském mediálním centru Tannenlohe v dubnu 2017. Tento pobyt zakončil půlroční projekt zaměřený na výměnné pobyty žáků mezi oběma partnerskými školami.