Partnerské školy v Německu

Plavno

Září 2016: třídenní návštěva Prahy

Ve dnech 19. až 21. září 2016 proběhlo společné setkání žáků 8. ročníku se žáky německé partnerské školy z Plavna. Třídenní setkání se uskutečnilo v Praze, během kterého společně navštívili památky Prahy, ZOO a Národní technické muzeum.

Prezentace: Praha_s_Plavnem.pdf

Září 2017: návštěva Karlových Varů

Dne 5.9.2017 k nám na návštěvu přijelo 23 žáků s 3 pedagogy z německé partnerské školy z Plavna. Nejdříve navštívili Moser, pak se setkali s našimi "páťáky" u Becherova muzea. Všichni účastníci setkání byly rozděleni do smíšených skupin, ve kterých plnili úkoly z pracovního listu - např. zakreslit pomník u Hlavní pošty, spočítat schody u Thermalu, říci si o plánek Karlových Varů, zjistit cenu oplatky atd. Po obědě jsme všichni navštívili Dianu. Musím pochválit naše žáky - úkoly v pracovním listě plnili svědomitě a chovali se skvěle!

Prezentace: Plavno_v_Karlovych_Varech.pdf

Březen 2018: setkání v Plavně

Dne 16.3. se vydali žáci pátého ročníku na svoji první návštěvu partnerské školy v saském Plavně, kde byl pro ně připravený zajímavý program. Po seznamovacích hrách byly české a německé děti rozděleny do skupin, ve kterých se učily vyrábět náramky a přívěsky. Další část programu se odehrávala v tělecvičně, kde se hrály míčové hry a florbal ve smíšených týmech. Tradičně se obědvalo v bývalé požární stanici. Po obědě následovala procházka po městě, během které museli účastníci setkání plnit úkoly. Návštěva se vydařila a těšíme se na další setkání, které proběhne na podzim v Karlových Varech.

Fotogalerie: zde